Video: Kolář v kopcovitom teréne zaostal, vypadol z Top 10

Tretiu etapu na pretekoch Okolo Dubaja vyhral Španiel Juan José Lobato z tímu Movistar.HATTA DAM 5. februára (WebNoviny.sk) – Víťazom 3. etapy cyklistických pretekov Okolo Dubaja so štartom v Dubaji a cieľom po 172 km na kopci Hatta Dam sa stal Španiel Juan José Lobato z tímu Movistar.

Okolo Dubaja:

1. etapa: Video: Kolář začal špurtovať neskoro, v Dubaji vyhral Kittel

1. etapa: Video: Kolář špurtoval o víťazstvo na pretekoch Okolo Dubaja

Lobato si v záverečnom krátkom, ale veľmi ostrom stúpaní najlepšie rozložil sily a zvíťazil o 2 sekundy pred Talianom Giacomom Nizzolom (Trek-Segafredo) a o 4 sekundy pred Švajčiarom Silvanom Dillierom z BMC. V priebežnom celkovom poradí na čele Taliana Eliu Vivianiho vystriedal jeho krajan Nizzolo, ktorý má dvojsekundový náskok pred Lobatom a 6 sekúnd späť je Nemec Marcel Kittel (Etixx – QuickStep). Slovenský reprezentant Michael Kolář (Tinkoff) podľa predpokladov v kopcovitom závere zaostal a vypadol z najlepšej desiatky celkového poradia, kde pred 3. etapou figuroval ako deviaty.

V záverečných 10 km piatkovej etapy cyklisti absolvovali tri krátke stúpania, z toho to finálové v posledných desiatkach metrov pred cieľom malo aj náročné 19-percentné pasáže. Na víťazstvo v týchto podmienkach pomýšľali špecialisti na klasiky Fabian Cancellara či Philippe Gilbert, napokon však všetkým o pár metrov ušiel 27-ročný Lobato a zaznamenal desiatu víťaznú etapovú koncovku v kariére.

Preteky Okolo Dubaja vyvrcholia v sobotu 4. etapou so štartom aj cieľom v Dubaji (132 km).

Výsledky – Okolo Dubaja 2016:

3. etapa (Dubaj Marine Club – Hatta Dam, 172 km):
1. Juan José Lobato (Šp.) Movistar 4:13:23 h, 2. Giacomo Nizzolo (Tal.) Trek-Segafredo +2 s, 3. Silvan Dillier (Švaj.) BMC Racing +4, 4. Fabian Cancellara (Švaj.) Trek-Segafredo, 5. Philippe Gilbert (Belg.) BMC Racing, 6. Marcel Kittel (Nem.) Etixx – QuickStep – všetci +4.

Poradie po 3. etape:
1. Giacomo Nizzolo (Tal.) Trek-Segafredo 11:56:11 h, 2. Juan José Lobato (Šp.) Movistar +2 s, 3. Marcel Kittel (Nem.) Etixx – QuickStep +6, 4. Silvan Dillier (Švaj.) BMC Racing +12, 5. Gorka Izagirre (Šp.) Movistar +19, 6. Philippe Gilbert (Belg.) BMC Racing +21

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

5. februára 2016