Výsledky nedeľňajších stretnutí 17. kola najvyššej talianskej futbalovej súťaže Serie A.

RÍM 20. decembra (WebNoviny.sk) – Futbalisti SSC Neapol zvíťazili v nedeľňajšom zápase 17. kola najvyššej talianskej súťaže Serie A na pôde Atalanty Bergamo 3:1.

Slovenský reprezentant Marek Hamšík premenil v 52. minúte penaltu a dostal svoj tím v zápase do vedenia. Hamšík bol aj pri druhom góle Neapola, v 62. minúte naň prihral Higuaínovi. V nadstavenom čase mal slovenský stredopoliar možnosť pridať aj svoj druhý gól, tentoraz však nepremenil pokutový kop. Zverenci trénera Maurizia Sarriho sa v ligovej tabuľke dostali na tretiu priečku.

Carpi – Juventus Turín 2:3 (1:2)
Góly: 15. Borriello, 90.+ Bonucci (vlastný) – 18. a 41. Mandžukič, 50. Pogba

AS Rím – FC Janov 2:0 (1:0)
Góly: 43. Florenzi, 89. Umar, ČK: 74. Džeko (AS)
Norbert Gyömbér (AS Rím) sedel na lavičke náhradníkov.

Atalanta Bergamo – SSC Neapol 1:3 (0:0)
Góly: 54. A. Gómez – 62. a 85. Higuaín, 52. HAMŠÍK (z pok. kopu), ČK: 90. Paletta (Atalanta), 74. Jorginho (Neapol) po druhej ŽK
Marek Hamšík (Neapol) v 52. minúte premenil penaltu a odohral celý zápas.

Fiorentina – Chievo Verona 2:0 (2:0)
Góly: 20. Kalinič, 32. Iličič

Hellas Verona – Sassuolo 1:1 (1:1)
Góly: 39. L. Toni – 35. Floccari – Ľubomír Tupta (Hellas) nefiguruje v zápise o stretnutí.