Hráči Chicaga a Bostonu nestrelili v predvianočnom kole NHL ani gól, „Diabli“ zvíťazili na ľade Detroitu, keď strelili tri góly v rozpätí necelých troch minút prvej tretiny.NEW YORK 23. decembra (WebNoviny.sk) – Slovenský hokejista Tomáš Jurčo asistoval pri treťom góle Detroitu v zápase proti New Jersey, ale na body pre Red Wings to v predvianočnom kole NHL nestačilo. Hráči New Jersey zvíťazili v utorok v Detroite 4:3, keď strelili tri góly v rozpätí necelých troch minút prvej tretiny.

Tretí bod Jurča v tejto sezóne

Jurčo predviedol v 55. min pred gólovou prihrávkou Rileymu Sheahanovi dobrú prácu s pukom, bol to v jeho podaní iba tretí bod v trinástom zápase sezóny. Jurčov krajan Tomáš Tatar dohral s dvoma mínusovými bodmi a raz vystrelil na bránku hostí. Zápas nevyšiel ani brankárovi Jimmymu Howardovi, ktorý dostal tri góly zo šiestich striel a vystriedal ho Petr Mrázek.

„Chceli sme zastaviť sériu troch prehier a urobiť niečo, z čoho by sme sa mohli odraziť po vianočnej prestávke,“ uviedol útočník New Jersey Kyle Palmieri, s dvoma bodmi prvá hviezda zápasu, pre server NHL. „Nešťastne sa nám poodrážali puky, ale urobili sme aj chyby, ktoré si nemôžeme dovoliť proti takému súperovi,“ konštatoval tréner Detroitu Jeff Blashill na stránke Red Wings.

Boston a Chicago neskórovali

Hráči Bostonu nestrelili doma proti St. Louis ani gól a prehrali 0:2. Domácich vychytal Jake Allen, s 32 zákrokmi prvá hviezda zápasu. Ruský útočník Blues Vladimir Tarasenko predviedol 22. presný zásah v sezóne a sériu s minimálne bodom na konte natiahol na sedem zápasov.

Kapitán Bostonu Zdeno Chára odkorčuľoval 23:21 min, prezentoval sa 2 strelami a 1 zblokovanou strelou. „Dve tretiny to bolo z našej strany dobré, ale v tej tretej mi chýbal väčší ťah na bránku. Súper nás nepúšťal do predbránkových priestorov. Strieľali sme, ale nie z blízkosti brankára,“ zhodnotil tréner Bostonu Claude Julien.

Zápas bez streleného gólu pred Vianocami odohrali aj obhajcovia Stanleyho pohára zo Chicaga. Na ľade Dallasu bez oddychujúceho Mariána Hossu prehrali 0:4, keď domáci rozhodli troma gólmi v tretej tretine. Stars sú skutočnými hviezdami NHL, na konte majú 54 bodov a vynímajú sa na čele hodnotenia celej súťaže. Patrick Sharp sa v prvom zápase proti svojmu bývalému tímu, kde strávil 10 sezón a získal trikrát Stanleyho pohár, zaskvel gólom aj asistenciou.

Utorok – sumáre:

Boston – St. Louis 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)
Góly: 48. Tarasenko (Paajärvi, Backes), 53. Fabbri (Pietrangelo, Bouwmeester)
Zdeno Chára (Boston) odohral 23:21 min, 2 strely, 1 zblokovaná strela

New York Rangers – Anaheim 3:2 po predĺžení (1:1, 0:0, 1:1 – 1:0)
Góly: 18. Brassard, 43. Brassard (Zuccarello), 63. Zuccarello (D. Boyle, Brassard) – 12. Perry (Rakell), 58. Rakell (Getzlaf, Fowler)

Detroit – New Jersey 3:4 (1:3, 1:0, 1:1)
Góly: 19. Larkin (Zetterberg, Kronwall), 33. Green (B. Richards, Daciuk), 55. Sheahan (JURČO) – 13. Palmieri (Merrill), 13. Tootoo (A. Greene), 15. Schlemko (Palmieri), 43. Kalinin (Josefson)
Tomáš Tatar odohral 14:09 min, 1 strela, 2 mínusové body, Tomáš Jurčo (obaja Detroit) odohral 8:57 min, 2 strely, 1 asistencia

Tampa Bay – Vancouver 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
Góly: 40. Marchessault (Kučerov, Stralman) – 6. Bärtschi (Vrbata, Biega), 52. D. Sedin (H. Sedin)

Florida – Ottawa 2:1 po sam. nájazdoch (0:0, 1:0, 0:1 – 0:0, 1:0)
Góly: 30. Knight (Howden, Jágr), rozhodujúci nájazd: Barkov – 42. Mark Stone (E. Karlsson, Zibanejad)

Minnesota – Montreal 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
Góly: 13. Pominville (Mikael Granlund), 45. Coyle (Niederreiter) – 53. Carr (Eller, Galchenyuk)

Dallas – Chicago 4:0 (1:0, 0:0, 3:0)
Góly: 10. Spezza (Sharp, Klingberg), 41. Sharp (Jamie Benn, Demers), 43. Sceviour (Jordie Benn, Roussel), 55. Jamark (Demers, Oduya)

Calgary – Winnipeg 4:1 (2:1, 0:0, 2:0)
Góly: 5. Gaudreau (Monahan, Brodie), 11. Colborne (Giordano, Ferland), 56. Gaudreau (Brodie, Hudler), 59. Gaudreau (Backlund, Giordano) – 20. Myers (Wheeler, Ladd)

Arizona – Toronto 3:2 (2:1, 0:1, 1:0)
Góly: 16. Doan (S. Elliott, Richardson), 16. Doan (Chipchura), 47. Murphy (Richardson, Doan) – 16. J. van Riemsdyk (Phaneuf, Parenteau), 34. Kadri (Bozak, Rielly)

Los Angeles – San Jose 3:2 (2:1, 1:1) po II. tretine
Góly: 2. Toffoli (Pearson, J. Carter), 5. Lewis (D. Brown, Martinez), 38. Toffoli (Pearson) – 13. J. Thornton (Pavelski, Dillon), 39. Burns (J. Thornton, Donskoi)

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.