Sam Bennett sa už v prvej tretine súboja s Floridou stal najmladším hráčom v histórii Calgary s trojgólovým zápisom.
NEW YORK 14. januára (WebNoviny.sk) – Hviezdou stredajších duelov zámorskej hokejovej NHL sa stal iba 19-ročný útočník Sam Bennett z klubu Calgary Flames, ktorý sa na triumfe „plameňov“ 6:0 nad Floridou podieľal štyrmi gólmi. Mladý kanadský center v stredu odštartoval svoje galapredstavenie už v 56. sekunde gólom na 1:0 a ešte pred prvou sirénou skompletizoval hetrik, keď zvyšoval na 3:0 a 4:0. Už v prvej tretine sa tak stal najmladším hráčom v histórii klubu s trojgólovým zápisom. Bennett mal v deň duelu 19 rokov a 207 dní, predošlé maximum držal z novembra 1981 Jim Peplinski (21 rokov a 24 dní).

Bennett sa stal iba šiestym nováčikom Flames s hetrikom, v minulosti ho dosiahli aj Joe Nieuwendyk, Brett Hull, Matthew Lombardi, Josh Jooris a Johnny Gaudreau. Štvrtý presný zásah pridal mladý hokejista tesne pred koncom súboja, v 60. min spečatil na konečných 6:0. „Niečo také je skvelé pre moju sebadôveru. Cítim sa veľkolepo a toto mi isto pomôže urobiť ďalší krok správnym smerom. Podarilo sa mi dostať do klubovej histórie a som na to pyšný,“ zneli prvé slová Bennetta po úspešnom súboji.

V stredu sa v zámorskej NHL predstavili na ľade aj dvaja Slováci, no nebodoval ani jeden z nich. Kapitán Bostonu Zdeno Chára absolvoval takmer 24 minút v súboji na ľade Philadelphie, pri prehre „medveďov“ 2:3 nazbieral slovenský bek tri mínusové body. Pre Flyers to bol už štvrtý triumf v rade, Bruins neuspeli druhýkrát v sérii.

Iný zadák Martin Marinčin z Toronta dostal šancu iba na osem minút, jeho Maple Leafs podľahli Columbusu 1:3. Pre Toronto to bol tretí neúspech za sebou. Blue Jackets sú napriek triumfu stále na dne tabuľky celej NHL.

Sumáre stredajších duelov zámorskej hokejovej NHL:

Toronto – Columbus 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Góly: 58. B. Boyes (Komarov, Rielly) – 16. Jenner (S. Jones, Rychel), 37. Wennberg (Falk, Hartnell), 60. Dubinsky (Jenner)
Martin Marinčin (Toronto) 8:04 min

Philadelphia – Boston 3:2 (1:0, 0:2, 2:0)
Góly: 18. Voráček (Giroux), 51. Simmonds (Voráček, Giroux), 52. Streit (Giroux, Voráček) – 29. K. Miller (Talbot), 37. L. Eriksson (Spooner, Krug)
Zdeno Chára (Boston) 23:37 min, 3 mínusové body

Calgary – Florida 6:0 (4:0, 1:0, 1:0)
Góly: 1. Bennett (Hudler, Hamilton), 6. Gaudreau, 13. Bennett (Backlund, Hamilton), 18. Bennett (Engelland, Jooris), 34. Raymond (D. Jones, Giordano), 60. Bennett (Hudler)

Anaheim – Ottawa 4:1 (0:0, 1:1, 3:0)
Góly: 28. Cogliano (Bieksa), 56. S. Theodore (Getzlaf, Vatanen), 58. Hagelin (Kesler, Silfverberg), 59. Silfverberg (H. Lindholm, Hagelin) – 37. Lazar

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.