Video: Hrôzostrašný náraz obrancu Müllera do mantinelu prerušil zápas NHL

404441_nhl mirco muller new jersey devils zranenie 1.jpg

NEWARK 28. februára (WebNoviny.sk) – Stredajší zápas zámorskej hokejovej NHL medzi New Jersey Devils a Calgary Flames (1:2) museli prerušiť približne na desať minút.

Dôvodom bol incident, v rámci ktorého švajčiarsky obranca v službách „diablov“ Mirco Müller narazil hlavou do mantinelu a zostal nehybne ležať na ľadovej ploche. Klzisko napokon opustil zafixovaný na nosidlách v sprievode lekárov.

Korčuľa mu vošla do jednej z rýh v ľade

Dvadsaťtriročný bek spadol vlastným zavinením, korčuľa mu vošla do jednej z rýh v ľade a potom nasledoval pád priamo do mantinelu.

Útočník domáceho New Jersey Blake Coleman priznal, že nikdy predtým v hale nepočul takéto ticho. „Každému záležalo na tom, aby bol v poriadku. Mohli ste to vidieť aj na tvárach hráčov Calgary. Nikto nechce vidieť hráča v tejto pozícii,“ hovoril americký center.

Zamieril na pozorovanie do nemocnice

Obavy po niekoľkých minútach vystriedalo upokojenie, pretože Müller pri odchode z ľadovej plochy komunikoval s lekármi.

„Našťastie je v poriadku. Bol plne pri vedomý a navyše hýbal všetkými končatinami,“ uviedol tréner New Jersey John Hynes.

Mladý Švajčiar zamieril po zápase na pozorovanie do nemocnice a dátum jeho návratu je zatiaľ otázny.

Viac k témam: Calgary Flames, New Jersey Devils, NHL
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Hrôzostrašný náraz obrancu Müllera do mantinelu prerušil zápas NHL © SITA Všetky práva vyhradené.

28. februára 2019