HOUSTON 11. mája (WebNoviny.sk) – Basketbalisti Golden State postúpili po piaty raz v neprerušenej sérii do finále Západnej konferencie NBA.

V šiestom súboji semifinále zvíťazili na palubovke Houstonu 118:113 a sériu ovládli 4:2 na zápasy.

Stephen Curry potiahol hostí za víťazstvom aj postupom 33 bodmi, Klay Thomspon pridal 27 bodov. Tretí z partie ťahúňov v drese Warriors Kevin Durant chýbal pre zranenie. Domácim nestačilo 35 bodov ich dlhodobého lídra Jamesa Hardena. Súperom Golden State vo finále konferencie bude víťaz súboja Portland – Denver /zatiaľ 3:3/. Rozhodujúci siedmy zápas odohrajú z nedele na pondelok v Denveri.

Obhajcovia titulu Golden State Warriors možno nehrajú v tejto sezóne s takou ľahkosťou ako po minulé roky, ale v dôležitých okamihoch dokážu prevýšiť súpera. V zápase číslo 6 v Houstone sa spočiatku vôbec nedarilo Stephenovi Currymu, v 102. súboji play-off v kariére sa mu vôbec prvýkrát stalo, že v prvom polčase nezaznamenal ani bod. V tretej štvrtine sa však rozbehol 10 bodmi a vo štvrtej pridal ďalších 23, čo bol rozhodujúci faktor. A to hral podľa TSN s vykĺbeným prstom na ľavej ruke. Práve Curry však 2,3 s pred koncom za stavu 113:116 z pohľadu Rockets pečatil triumf hostí z hranice trestných hodov.

Play-off NBA 2018/2019

semifinále konferencií – piatok

ZÁPADNÁ KONFERENCIA

Houston – Golden State 113:118 (28:27, 29:30, 30:25, 26:36) – konečný výsledok série 2:4
Najviac bodov: Harden 35 (6 trojok), Paul 27 (11 doskokov), Tucker 15 – Stephen Curry 33 (4 trojky), K. Thompson 27 (7 trojok), Iguodala 17

Viac k témam: NBA, play-off NBA
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Golden State postúpil do finále konferencie NBA, proti Houstonu ich potiahol Curry © SITA Všetky práva vyhradené.