Video: Futbalistu ohrozili delobuchom, pomstil sa zástavkou

Tobiasa Sanu naštval delobuch, ktorý dopadol k jeho nohám. Medzi divákov hodil rohovú zástavku.ŠTOKHOLM 28. apríla (WebNoviny.sk) – Nečakané predčasné vyvrcholenie mal stredajší zápas 6. kola najvyššej švédskej futbalovej súťaže IFK Göteborg – Malmö FF. V 78. minúte za stavu 0:0 dopadol delobuch k nohám rozcvičujúceho sa krídelníka hostí Tobiasa Sanu, bývalý hráč domáceho IFK vzápätí schmatol rohovú zástavku a hodil ju medzi divákov.

Hlavný rozhodca Jonas Eriksson napokon po porade s asistentmi predčasne ukončil duel. Dvadsaťšesťročný krídelník Sana, ktorý prišiel do Švédska z holandského Ajaxu Amsterdam, sa za svoje konanie ospravedlnil prostredníctvom štvrtkového vyhlásenia.

Odporúčame:

‚Stará dáma‘ sa nebude znova usilovať získať Hamšíka

„Keď som prekonal prvotný šok, uvedomil som si, že som spravil najväčšiu hlúposť svojho života. Mnoho mladých ku mne vzhliada, skutočne sa chcem ospravedlniť,“ kajal sa dvojnásobný švédsky reprezentant. Malmö informovalo, že voči hráčovi nevyvodí žiadne interné sankcie, incident však prešetrí príslušná disciplinárna komisia.

Rozumne sa nesprával ani nórsky hokejový reprezentant Mats Rosseli Olsen, ktorý pôsobí v klube z Göteborgu Frölunda HC a zúčastnil sa na stredajšom futbalovom stretnutí. Po prerušení zápasu vbehol účastník zimných olympijských hier v Soči 2014 na ihrisko, údajne pre stávku s klubovými spoluhráčmi. Miestne úrady obvinili Olsena z narúšania verejného poriadku a hrozí mu pokuta, referuje periodikum Aftonbladet.

Video: Tobias Sana sa s fanúšikmi IFK vysporiadal po svojom

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

28. apríla 2016