17.8.2019 (Webnoviny.sk) – Futbalisti Herthy Berlín čelili v prvom zápase nového ročníka nemeckej najvyššej súťaže najtažšiemu možnému súperovi. V piatkovom dueli I. bundesligy nastúpili proti úradujúcemu majstrovi Bayernu Mníchov a z trávnika favorita odchádzali spokojní.

Bavori podľa očakávania kontrolovali hru a mali viac šancí, no hráči z hlavného mesta vybojovali remízu 2:2. V drese Berlínčanov nechýbal ani slovenský reprezentant Ondrej Duda, ktorý hral do 78. minúty a mal prsty v prvom presnom zásahu svojho tímu.

Bayern získal iba jediný bod

Bayern dominoval v držaní lopty (71 % – 29 %), v strelách na bránku (7:3) a najmä v štatistike rohových kopov (12:0). Napriek tomu zverenci trénera Nika Kovača získali iba jediný bod.

Už v 24. minúte ich síce poslal do vedenia poľský útočník Robert Lewandowski, ale Hertha v závere prvého polčasu v priebehu 173 sekúnd dvakrát skórovala vďaka Dodimu Lukebakiovi a Markovi Grujičovi.

Domáci po prestávke zareagovali zvýšenou aktivitou, po hodine hry však len vyrovnali na konečných 2:2 po premenenej penalte Lewandowského, ktorú nariadil hlavný rozhodca až po preskúmaní videozáznamu.

Sanches by chcel dostať viac priestoru

Boli sme jednoznačne lepším tímom a mali sme zvíťaziť. Mohli sme byť presnejší v šanciach, ktoré sme si vytvorili. My sme svoje príležitosti nevyužili, Hertha mala možnosť a hneď skórovala,“ zhodnotil do mikrofónu televízie ZDF kouč Kovač, ktorému by mal do kádra čoskoro pribudnúť brazílsky stredopoliar Philippe Coutinho z FC Barcelona. Jeho zverenci neuspeli v otváracom zápase novej ligovej sezóny prvýkrát po sérii siedmich triumfov.

Práve letné posily sú témou, ktorá fanúšikom Bayernu zamestnáva myseľ. Bavori v priebehu týždňa angažovali na hosťovanie Ivana Perišiča z Interu Miláno, rovnako na hosťovanie má prísť aj spomenutý Coutinho, no vzhľadom na ambície klubu to nemusí stačiť.

Navyše, talentovaný Portugalčan Renato Sanches by rád odišiel do mužstva, kde bude dostávať viac priestoru. „Nie som naštvaný, ale nie je to pre mňa dobrá situácia. Hral som päť minút, čo mi nestačí. Ak by prišla ponuka na prestup, povedal by som áno,“ cituje 21-ročného záložníka portál kicker.de.

I. bundesliga 2019/2020 – 1. kolo

piatok:

Bayern Mníchov – Hertha Berlín 2:2 (1:2)
Góly: 24. a 60. Lewandowski (druhý z pok. kopu) – 36. Lukebakio, 38. Grujič

Viac k témam: I. bundesliga
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Dudova Hertha pokazila Bayernu štart novej sezóny, v dueli I. bundesligy vybojovala remízu © SITA Všetky práva vyhradené.