Cleveland zvíťazil v Indianapolise po šiestich rokoch a momentálne natiahol šnúru bez prehry už na päť stretnutí. Neporaziteľnosť na domácej palubovke predĺžili basketbalisti San Antonia.INDIANAPOLIS 2. februára (WebNoviny.sk) – Basketbalisti Denveru na čele s 20-ročným srbským nováčikom Nikolom Jokičom zastavili 11-zápasovú sériu víťazstiev súperov z Toronta. Raptors prehrali na palubovke Nuggets v pondelkovom zápase NBA 93:112 a Jokič sa zaskvel 27 bodmi a 14 doskokmi.

Individuálne sa opäť v dobrom svetle ukázal aj rozohrávač Oklahoma City Russell Westbrook, ktorý zaznamenal siedme triple-double sezóny (26. v kariére) a svoj tím priviedol k víťazstvu nad Washingtonom 114:98. Westbrook sa predviedol 17 bodmi, 13 doskokmi a 11 asistenciami. „Znamená to, že spoluhráči odviedli dobrú prácu v utváraní priestoru na streľbu, aby som mohol predviesť svoju hru,“ uviedol Westbrook.

V pondelok sa aj dvakrát predlžovalo. Rozohrávač Clevelandu Kyrie Irving najprv v prestávke pred začiatkom predĺženia v súboji proti Indiane nabádal svojich spoluhráčov k maximálnemu výkonu a potom im sám ukázal, ako to myslel. Šesť zo svojich 25 bodov dosiahol v predĺžení a najmä štyri premenené trestné hody v poslednej minúte znamenali spečatenie víťazstva hostí 111:106.

Cleveland zvíťazil v Indianapolise po šiestich rokoch a momentálne natiahol šnúru bez prehry už na päť stretnutí. Hviezdny LeBron James k tomu prispel tiež solídnou porciou – 24 bodmi, 12 doskokmi a 6 asistenciami. Predĺženie potreboval aj Utah na triumf nad Chicagom 105:96. Domácim lídrom bol Gordon Hayward s 27 bodmi a 12 doskokmi, hostia prehrali tretíkrát z ostatných štyroch stretnutí.

Hráči San Antonia si predĺžili neporazenosť na domácej palubovke, keď zvíťazili nad basketbalistami Orlanda 107:92. Bolo to 40. víťazstvo v sezóne pre Spurs a doma už dvadsiate šieste v sérii. Najviac k nemu prispel sezónnym maximom – 28 bodmi LaMarcus Aldridge.