NEW YORK 15. apríla (WebNoviny.sk) – Hokejisti Chicaga neskórovali ani v druhom domácom vystúpení proti Nashvillu a vo štvrťfinále play-off NHL ako víťazi Západnej konferencie zo základnej časti prehrávajú 0:2 na zápasy.

V sobotu podľahli Predators vysoko 0:5, na čom má leví podiel fínsky brankár Pekka Rinne: okrem 30 zákrokov a druhého čistého konta po sebe prispel k triumfu aj dvoma asistenciami. „Vedeli sme, že budeme hrať ešte lepšie než v prvom zápase. Chlapci predo mnou odviedli skvelú prácu, v obrane sme sa opäť vyznamenali. V tomto zápase zrejme nebola jediná strela, ktorú by som nevidel,“ pochvaľoval si Rinne podľa webu nhl.com. Jeho spoluhráči Ryan Ellis, Harry Zolnierczyk, Colton Sissons a Kevin Fiala skórovali v sobotu zhodne prvý raz v kariére v zápase play-off o Stanleyho pohár.

Odporúčame:
Slovenská “osemnástka” uhrala s Kanadou prvý bod, prehrala po predĺžení

Hrdinom Toronta v druhom stretnutí štvrťfinále Východnej konferencie vo Washingtone bol 20-ročný fínsky útočník Kasperi Kapanen, ktorý dal dva góly vrátane víťazného v druhom predĺžení na 4:3. Maple Leafs vyrovnali stav série proti najlepšiemu tímu základnej časti na 1:1. Slovenský obranca Martin Marinčin odohral v ich drese až 30:38 min, dvakrát ohrozil brankára domácich a dosiahol dva plusové body.

Zdeno Chára asistoval pri prvom góle Bostonu na ľade Ottawy, ale Bruins tam napokon podľahli 3:4 po predĺžení a teraz dvakrát nastúpia doma za stavu 1:1 na zápasy. Mužom stretnutia bol obranca Dion Phaneuf, ktorý po dvoch asistenciách v základnom hracom čase rozhodol o triumfe svojho tímu víťazným gólom v druhej minúte predĺženia.

„Najdôležitejší v kariére. Skvelý pocit, že sa mi to podarilo práve tu, pred našimi fanúšikmi. Neuveriteľné. Hrám v NHL už veľmi dlho, dvanásť sezón, ale toto je môj prvý víťazný zásah v predĺžení v zápase play-off,“ nadchýnal sa 32-ročný kanadský zadák.

Play-off NHL

Štvrťfinále  – sobota (hrá sa na štyri víťazstvá):

VÝCHODNÁ KONFERENCIA

Ottawa – Boston 4:3 po predĺžení (0:0, 1:3, 2:0 – 1:0) – stav série 1:1
Góly: 11. MacArthur (B. Ryan, Brassard), 46. Ch. Wideman (Phaneuf), 48. Brassard (E. Karlsson, Phaneuf), 62. Phaneuf (Mark Stone) – 30. Stafford (Backes, CHÁRA), 33. Schaller (D. Moore), 37. P. Bergeron (Pastrňák, Spooner)
Zdeno Chára (Boston) 30:09 min, 0+1, 1 strela, 4 „hity“, 2 tr. min, 3 zblokované strely

Washington – Toronto 3:4 po predĺžení (0:1, 2:2, 1:0 – 0:1) – stav série 1:1
Góly: 24. Ovečkin (Oshie, M. Johansson), 32. Carlson (J. Williams, Burakovsky), 53. Nicklas Bäckström (Orlov) – 18. J. van Riemsdyk (Gardiner, Bozak), 35. Kasperi Kapanen (M. Martin, B. Boyle), 40. Rielly (Marner), 92. Kasperi Kapanen (B. Boyle, M. Martin)
Martin Marinčin (Toronto) 30:38 min, 2 strely, 2 „hity“, 2 tr. min, 2 zblokované strely +2 body

ZÁPADNÁ KONFERENCIA

Chicago – Nashville 0:5 (0:1, 0:2, 0:2) – stav série 0:2
Góly: 4. Ellis (Johansen, Josi), 23. Zolnierczyk (Ekholm, Rinne), 33. Sissons (Aaberg, Cr. Smith), 54. Johansen (F. Forsberg, Rinne), 59. Fiala (Johansen, Subban)
Marián Hossa 17:19 min, 4 strely, 1 „hit“, -1 bod, Richard Pánik (obaja Chicago) 15:06 min, 5 „hitov“, -1 bod

Anaheim – Calgary 3:2 (2:1, 0:1, 1:0) – stav série 2:0
Góly: 4. Silfverberg (Montour, Sh. Theodore), 7. Rakell (Fetzlaf, Bieksa), 56. Getzlaf (Kesler, Eaves) – 19. M. Backlund (Frolík), 28. Monahan (J. Gaudreau, Brodie)

Viac k témam: hokej, play-off NHL
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Chára asistoval pri prehre Bostonu, Chicago stále nedalo v play-off gól © SITA Všetky práva vyhradené.