SAO PAULO 15. júna (WebNoviny.sk) – Futbalisti Brazílie zvíťazili v otváracom zápase 46. ročníka Copa América nad reprezentantmi Bolívie 3:0.

Jeden z favoritov turnaja sa na triumf nečakane nadrel a osude zápasu musel rozhodnúť až po zmene strán. Hrdinom stretnutia sa stal barcelonský stredopoliar Philippe Coutihno, ktorý strelil dva góly. Skóre duelu tesne pred koncom uzavrel striedajúci Everton.

Domáci zlyhali v zakončení

Domáca reprezentácia mala v prvom polčase územnú prevahu, ale zlyhávala v zakončení. Do priestoru súperovej bránky smeroval iba jeden pokus, zvyšných jedenásť bolo zblokovaných, respektíve minuli priestor troch žrdí.

Brazílski fanúšikovia pred odchodom do šatní „odmenili“ svojich miláčikov piskotom. „Niekedy je normálne, že fanúšikovia pískajú. Chcú, aby sme hrali dobre a vyhrali,“ cituje Philippeho Coutinha americký portál espn.com.

Bolívia na bránku vystrelila len raz

Dôležitý moment sa udial v úvode druhého dejstva, keď hlavný rozhodca využil systém VAR a nariadil pokutový kop v prospech Brazílie. Ten v 50. min premenil Philippe Coutinho, hoci brankár Carlos Lampe vystihol smer strely.

O tri minúty neskôr „kanárici“ zdvojnásobili svoj náskok, keď sa po centri Roberta Firmina znovu presadil Coutinho.

Bolívia za celý zápas vystrelila na bránku súpera iba raz, a tak nemohla pomýšľať na obrat. Naopak, v 85. min predviedol peknú individuálnu akciu Everton a presnou strelou spoza šestnástky upravil skóre na konečných 3:0.

Boli trochu nervózni

Bol to náročný zápas. Boli sme trošku nervózni, keďže to bol prvý duel na turnaji. Od momentu, keď sme prvýkrát skórovali, sme už hrali dobre. Zostali sme sústredení a urobili sme správne rozhodnutia po taktickej aj technickej stránke,“ vyjadril sa dvojgólový hrdina zápasu. Brazília sa naposledy dočkala triumfu na Copa América v roku 2007, keď vo finále zdolala Argentínu 3:0.

Vtedy hostila šampionát Venezuela, ktorá bude ďalším súperom „kanárikov“ v A-skupine. Zápas sa odohrá vo štvrtok 19. júna, úvodný výkop je naplánovaný o 2:30 SELČ.

Copa América – A-skupina:

výsledky:

Brazília – Bolívia 3:0 (0:0)
Góly: 50. a 53. Coutinho (prvý z pok. kopu), 85. Everton

Viac k témam: brazílska futbalová reprezentácia, Copa América
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Brazíliu po prvom polčase fanúšikovia vypískali, ale na úvod Copa América zdolala Bolíviu © SITA Všetky práva vyhradené.