415097_aptopix_stanley_cup_bruins_blues_hockey_97004 a0a62648a0dc41fd93bd6d11112c3aea 676x451.jpg

ST. LOUIS 2. júna (WebNoviny.sk) – Hokejisti Bostonu Bruins zvíťazili nad hráčmi St. Louis Blues 7:2 v treťom zápase finále play-off o Stanleyho pohár a v sérii sa ujali vedenia 2:1.

„Medvede“ boli v sobotňajšom dueli mimoriadne efektívne, keď z 24 striel do priestoru bránky vyťažili až sedem presných zásahov.

Chára s dvomi pluskami

Hostia si vypracovali rozhodujúci náskok v úvodných 21 minútach, po ktorých svietilo na „kocke“ skóre 4:0. Podstatná bola aj ich úspešnosť v presilových hrách, pretože využili všetky štyri príležitosti.

„Bluesmani“ síce nazbierali až sedem menších trestov, ale v ostatných troch prípadoch išlo o vzájomné vylúčenia. Štvrtý finálový súboj je na programe v pondelok opäť v St. Louis.

Z trojice Slovákov v kádri Bostonu sa v sobotu predstavil iba ich kapitán Zdeno Chára. Štyridsaťdvaročný bek odohral 24:32 min, pripísal si dva plusové body, štyri trestné minúty, jeden bodyček a trikrát zablokoval strelu súpera.

Brankár Jaroslav Halák strávil duel na striedačke, útočník Peter Cehlárik nefiguroval na zápasovej súpiske.

Vynikajúci začiatok Bostonu

Boston mal vynikajúci začiatok stretnutia, keď v prvej tretine presne namierili Patrice Bergeron, Charlie Coyle a Sean Kuraly. Tesne po prestávke využil presilovku český útočník David Pastrňák a Bruins viedli o štyri góly.

V 32. min síce znížil mladý Rus Ivan Barbašov, no už o minútu neskôr hostia zase udreli v početnej prevahe a vyhnali brankára Jordana Binningtona na striedačku. Jeho náhradník Jake Allen dlho nemal žiadnu prácu a vo zvyšku duelu čelil len štyrom strelám.

V tretej tretine sledoval zníženie Coltona Parayka, ale v jej závere domácim nevyšla stávka na riziko. V 59. min zlomil odpor súpera strelou do odkrytej siete Noel Acciari a definitívnu podobu výsledku dal v presilovke Marcus Johansson.

Finále play-off NHL

sobota – tretí zápas

St. Louis – Boston 2:7 (0:3, 1:2, 1:2) – stav série 1:2

Góly: 32. Barbašov (Sanford, Steen), 46. Parayko (R. O’Reilly, Bozak) – 11. Bergeron (Krug, DeBrusk), 18. Coyle (Johansson, Heinen), 20. Kuraly (Nordström), 21. Pastrňák (Krug, Bergeron), 33. Krug (Marchand, Bergeron), 59. Acciari (Nordström), 59. Johansson (Krug, Clifton)
Zdeno Chára (Boston) odohral 24:32 min, +2, 4 trestné minúty, 1 „hit“, 3 zablokované strely

St. Louis nepodržali brankári

„Snažili sme sa byť efektívnejší v ofenzívne tým, že sme sa po jednej alebo dvoch prihrávkach pokúšali o streľbu. Naši hráči zároveň dobre clonili brankárom vo výhľade a číhali na prípadné dorážky,“ uviedol pre NHL.com obranca Bostonu Torey Krug, ktorý v treťom finálovom stretnutí nazbieral štyri body za gól a tri asistencie.

Hráči St. Louis sa v sobotňajšom dueli nemohli spoľahnúť na výkony brankárov. Binnington sa porúčal z ľadu v 33. min po piatich inkasovaných gólov, Allen zlikvidoval iba tri zo štyroch striel.

„Mal som chytať lepšie, aby som dal tímu šancu na víťazstvo. Boston však skóroval trikrát v prvej tretine, čo nikdy nie je dobré. Majú kvalitné mužstvo, no my sa musíme vrátiť k svojej hre a zostať koncentrovaní,“ dodal Binnington pre oficiálnu profiligovú stránku.

Viac k témam: Boston Bruins, NHL, St. Louis Blues, Stanleyho pohár
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Boston s Chárom v treťom zápase série o Stanleyho pohár rozdrvil St. Louis © SITA Všetky práva vyhradené.