Velez-Zuzulová v Jasnej pôjde s číslom 7, Vlhová so 14-kou

Prvé kolo slalomu by sa malo začať v nedeľu o 10.30 h, druhé s tridsiatkou najlepších o 13.30 h.

JASNÁ 5. marca (WebNoviny.sk) – Skúsená slovenská slalomárka Veronika Velez-Zuzulová si pôjde splniť sen o účasti v pretekoch Svetového pohára v Jasnej s číslom 7 a Petre Vlhovej sa ušla štrnástka.

Obrazom: Svetový pohár žien v alpskom lyžovaní Jasná

Taký je výsledok sobotňajšieho večerného žrebovania štartovných čísel pre nedeľňajšie preteky v slalome žien v Jasnej v Nízkych Tatrách. Velez-Zuzulová patrí do elitnej žrebovacej skupiny Svetového pohára v slalome 1-7, zatiaľ čo Petra Vlhová z nej vypadla po nedávnych pretekoch v Crans Montane.

Žrebovala si teda číslo zo skupiny 8-15. V prvom kole slalomu v Jasnej sa predstaví aj tretia Slovenka Barbara Kantorová – bude mať číslo 56.

Odporúčame:

Obrovský slalom v Jasnej preložili pre silný vietor

Shiffrinová má z počasia v Jasnej srandu, Vlhová si zvyká

Svetový pohár v Jasnej slávnostne otvorili v jaskyni

Nedeľňajší predposledný slalom žien sezóny 2015/2016 v Jasnej by sa mal uskutočniť podľa plánu na rozdiel od sobotňajšieho obrovského slalomu, ktorý museli pre silný vietor presunúť na pondelok 7. marca. Prvé kolo slalomu sa začne o 10.30 h, druhé s tridsiatkou najlepších o 13.30 h. S jednotkou sa vydá na trať Švajčiarka Wendy Holdenerová, s dvojkou Američanka Mikaela Shiffrinová a s trojkou Češka Šárka Strachová. Líderka hodnotenia slalomu v SP Švédka Frida Hansdotterová bude mať štvorku.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

5. marca 2016