Velez-Zuzulová stráca 12 stotín na 1. miesto, Vlhová je 4.

Prvé kolo slalomu v Sestriere vyhrala americká lyžiarka Mikaela Shiffrinová.SESTRIERE 11. decembra (WebNoviny.sk) – Aj tretí ženský slalom novej sezóny Svetového pohára v alpskom lyžovaní sa zatiaľ odohráva v réžii Američanky Mikaely Shiffrinovej, ale tiež slovenských reprezentantiek. Po 1. kole slalomu v talianskom Sestriere Shiffrinová vedie s nie veľkým náskokom 12 stotín sekundy pred Veronikou Velez-Zuzulovou. Petre Vlhovej patrí štvrtá priečka s odstupom 43 stotín sekundy. Pred ňou je ešte obhajkyňa slalomového glóbusu Švédka Frida Hansdotterová (+0,30).

Aj v predchádzajúcom slalome SP žien v americkom Killingtone Shiffrinová bola na čele po prvom kole práve pred Velez-Zuzulovou. Pred dvoma týždňami na východnom pobreží USA bol však náskok fenomenálnej Američanky podstatne vyšší (65 stotín). V prvom slalome sezóny vo fínskom Levi bola na stupňoch pre víťazky Vlhová (3.), v Killingtone zasa Velez-Zuzulová (2.). Teraz v Sestriere je reálne, aby sa medzi najlepšími tromi objavili obe slovenské členky svetovej slalomovej špičky.

Prvé kolo v Sestriere dokončilo iba 42 z celkového počtu 58 pretekárok, ktoré sa objavili na trati. Druhé kolo na zjazdovke Giovanniho Agnelliho vo vyše dvojtisícovej nadmorskej výške sa začne o 13.30 h SEČ.

Svetový pohár v alpskom lyžovaní – Sestriere (Tal):

Slalom žien – po 1. kole:
1. Mikaela Shiffrinová (USA) 49,22 s, 2. Veronika Velez-Zuzulová (SR) +0,12, 3. Frida Hansdotterová (Švéd.) +0,30, 4. Petra Vlhová (SR) +0,43, 5. Wendy Holdenerová (Švaj.) +0,52, 6. Šárka Strachová (ČR) +0,53

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

11. decembra 2016