Vaďura naďalej pôsobí vo VšZP, upozornil Beblavý

Ako vysvetlila hovorkyňa Všeobecnej zdravotnej poisťovne Petra Balážová, podľa Zákonníka práce ukončením pôsobenia vo funkcii generálneho riaditeľa a členov predstavenstva nezaniká pracovný pomer.BRATISLAVA 20. mája (WebNoviny.sk) – Bývalý generálny riaditeľ Všeobecnej zdravotnej poisťovne (VšZP) Miroslav Vaďura naďalej pôsobí v poisťovni. Upozornil na to vo štvrtok na svojom facebookovom profile nezaradený poslanec parlamentu Miroslav Beblavý. „Miroslav Vaďura, ktorý ako riaditeľ Univerzitnej nemocnice Bratislava mal viacero káuz, potom ako člen predstavenstva VšZP za Marcela Foraia bol spoluzodpovedný za kauzy VšZP a ktorý ako šéf VšZP po Foraiovi ďalej veselo objednával od tety Anky aj Kostku ďalšie výkony, bol po zásluhe potrestaný tým, že sa stal riaditeľom sekcie ekonomiky VšZP, kde má nielen ukážkový plat, ale najmä pokračujúce kompetencie,“ napísal na sociálnej sieti Beblavý.

Od tohto týždňa má VšZP nové vedenie na čele s generálnym riaditeľom Miroslavom Kočanom. Hovorkyňa VšZP Petra Balážová v reakcii uviedla, že generálny riaditeľ je povinný rešpektovať platný Zákonník práce. „Podľa Zákonníka práce ukončením pôsobenia vo funkcii generálneho riaditeľa a členov predstavenstva nezaniká pracovný pomer vo VšZP,“ upozornila.

Odporúčame:

Štátna poisťovňa má nové vedenie aj stanovy

Ako ďalej informovala Balážová, exšéf Vaďura sa vrátil na pracovnú pozíciu, ktorú zastával pred menovaním do funkcie – je riaditeľom sekcie ekonomiky. Bývalá členka predstavenstva Antónia Borovková pracuje ako expert na sekcii nákupu zdravotnej starostlivosti a bývalá členka predstavenstva Vieroslava Králičková ako právnička na právnom odbore.

Hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva SR Stanislava Pondelová v reakcii doplnila, že Vaďura nemá nárok na odstupné a nebola mu vyplatená ani žiadna odmena. Z pohľadu kompetencií Balážová uviedla, že riaditeľ sekcie ekonomiky zabezpečuje v zmysle interných noriem realizáciu úhrad záväzkov prevádzkovej i hlavnej činnosti VšZP, daňové povinnosti, je zodpovedný za vedenie účtovníctva, zostavuje plán činností, obchodno-finančný plán a vypracováva príslušné štatistické údaje.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

20. mája 2016