V súvislosti s útokmi v Paríži zadržali dvoch podozrivých

Podľa belgických médií sa domová prehliadka uskutočnila v bytovom dome v bruselskej štvrti Dansaert, ležiacej neďaleko známeho námestia Grand-Place, kde sa teraz konajú tradičné vianočné trhy.BRUSEL/PARÍŽ 21. decembra (WebNoviny.sk) – V rámci vyšetrovania teroristických útokov v Paríži vzali v nedeľu v Belgicku do väzby dvoch mužov, informovala dnes francúzska televízia BFMTV. Ako spresnila, ide o dvoch bratov, ktorých zadržaniu predchádzala päťhodinová domová prehliadka.

VIAC O TERORISTICKÝCH ÚTOKOCH V PARÍŽI

Hovorca belgickej prokuratúry Eric Van Der Sypt potvrdil zadržanie podozrivých, neuviedol však žiadne podrobnosti. Najnovší zásah nebol súčasťou pátrania po jednom z hlavných podozrivých z parížskych útokov Salahovi Abdeslamovi, ktorý je stále na úteku.

Obrazom: Teroristické útoky v Paríži

Atentáty v Paríži z 13. novembra si vyžiadali 130 obetí na životoch a stovky zranených. Podľa belgických médií sa domová prehliadka uskutočnila v bytovom dome v bruselskej štvrti Dansaert, ležiacej neďaleko známeho námestia Grand-Place, kde sa teraz konajú tradičné vianočné trhy. Spomínaná štvrť tvorí aj pomyselnú hranicu medzi centrom mesta a štvrtou Molenbeek-Saint-Jean, kde väčšinu obyvateľstva tvoria prisťahovalci.

Vo štvrti Molenbeek-Saint-Jean žil aj podozrivý Abdeslam. Podľa vyšetrovateľov sa tam vrátil deň po útokoch v Paríži, odvtedy je však miesto jeho pobytu neznáme a špekuluje sa, že by už mohol byť v Sýrii. Je naňho vydaný medzinárodný zatykač. Belgické úrady v súvislosti s atentátmi v Paríži zadržiavajú osem ľudí, ktorí sú obvinení z napomáhania páchateľom.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

21. decembra 2015