V súdnom procese Billa Cosbyho bude svedčiť aj jeho manželka

Camille Cosby, ktorá tvorí s hercom manželský pár už takmer 52 rokov, by mala vypovedať v stredu na budúci týždeň.BRATISLAVA 2. januára (WebNoviny.sk) – V civilnom súdnom pojednávaní proti americkému hercovi Billovi Cosbymu musí svedčiť aj jeho 71-ročná manželka Camille.

Federálny súd v americkom štáte Massachusetts tak rozhodol aj napriek tomu, že rodáčka z Washingtonu D. C. argumentovala, že je to pre ňu neprimeraná záťaž. Camille Cosby, ktorá s hercom tvorí manželský pár už takmer 52 rokov, by v prípade, v ktorom na Cosbyho podalo žalobu za urážku na cti sedem žien, mala svedčiť v stredu na budúci týždeň.

Sedemdesiatosemročného Cosbyho 30. decembra obžalovala aj prokuratúra v americkom štáte Pennsylvania. Prokurátorka okresu Montgomery Risa Vetri Ferman znovu otvorila prípad sexuálneho napadnutia Kanaďanky Andrey Constand z roku 2004 po tom, ako sa v júli dostali na verejnosť informácie, že sa herec v roku 2005 priznal k zadováženiu sedatív s úmyslom podať ich ženám, s ktorými chcel mať sex. Jednou z nich vraj bola aj Costand.

Súd následne vydal na komika zatykač. Neskôr ho však prepustili na kauciu milión dolárov (v prepočte takmer 919-tisíc eur). K podaniu obžaloby prispelo aj to, že herca postupne obvinilo zo sexuálneho zneužitia viac ako 50 žien, pričom niektoré z nich naňho podali aj žaloby.

Cosby zas viaceré z údajných obetí zažaloval za urážku na cti. Rodák z Philadelphie však v ťažkých časoch nezabudol ani na svojich fanúšikov, ktorým sa vo štvrtok poďakol prostredníctvom mikroblogovacej služby Twitter.

William Henry Cosby Jr. účinkoval okrem sitkomu Show Billa Cosbyho aj v seriáli I Spy (1965 – 1968), v prvých dvoch sezónach projektu The Electric Company (1971 – 1977), v Cosbyho prípadoch (1994 – 1995), sitkome Cosby (1996 – 2000) či v snímke Otec je duch (1990). Venuje sa aj hudbe, na konte má albumy ako napríklad Silver Throat: Bill Cosby Sings (1967), At Last Bill Cosby Really Sings (1974) či Bill Cosby Presents The Cosnarati: State Of Emergency (2009).

Informácie pochádzajú z webstránky www.people.com, www.ew.com, agentúry Reuters a archívu agentúry SITA.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

2. januára 2016