V Stredozemnom mori zachránili za deň tisícky migrantov

RÍM 15. apríla (WebNoviny.sk) – Vyše 2000 migrantov pokúšajúcich sa cez Stredozemné more dostať do Európy zachránila v priebehu piatka v sérii dramatických operácii talianska pobrežná stráž a viaceré mimovládne organizácie.

O život prišla jedna osoba. S odvolaním sa na vyhlásenia talianskej pobrežnej stráže a svedkov o tom informovala agentúra Reuters. Hovorca talianskej pobrežnej stráže uviedol, že pri dovedna 19 akciách bolo v piatok celkove zachránených 2074 migrantov. Tí sa plavili v 16 gumených člnoch a troch malých drevených lodiach.

Odporúčame:
Slovensko podporí renováciu škôl pre utečencov na Blízkom východe

Humanitárna organizácia Lekári bez hraníc (MSF) prostredníctvom Twitteru informovala, že v jednom z gumených člnov našli mŕtveho tínedžera, pričom zvyšných pasažierov tohto plavila zachránili loďou Aquarius. Úmrtie jedného z migrantov potvrdil aj hovorca talianskej pobrežnej stráže, nijaké ďalšie podrobnosti ohľadne tohto incidentu však neuviedol.

MSF dodala, že dve jej lode – Aquarius a Prudence – zachránili v priebehu piatka dovedna okolo 1000 migrantov plaviacich sa v deviatich člnov.

Viac k témam: migranti, Stredozemné more, Taliansko, utečenci
Zdroj: Webnoviny.sk – V Stredozemnom mori zachránili za deň tisícky migrantov © SITA Všetky práva vyhradené.

15. apríla 2017