V španielskom domove dôchodcov vypukol požiar a vyžiadal si šesť obetí, vyhlásili tri dni smútku

477614_spain_nursing_home_fire_89357 7d27d77a58af4a698414033696ffd96f 676x451.jpg

19.1.2022 (Webnoviny.sk) – Šesť obyvateľov domova dôchodcov v meste Moncada na východe Španielska zomrelo pri požiari, ktorý vypukol v noci na stredu. Informovali o tom španielske úrady. Šéf regionálnej vlády provincie Valencia Ximo Puig uviedol, že 17 obyvateľov domova hospitalizovali, pričom traja sú vo vážnom stave.

Šéf miestnych hasičov José Basset pre španielsku tlačovú agentúru EFE povedal, že požiar pravdepodobne vypukol v spálni na druhom poschodí. Konštatoval, že v čase príchodu hasičov „veľký počet ľudí, ktorí uviazli v dyme, volal o pomoc“.

Podľa predsedu regionálnej vlády španielska polícia prešetruje príčinu požiaru, ale vyšetrovatelia sú presvedčení, že ho mohol spôsobiť skrat na mechanizme spojenom s nádržkou na kyslík. „Najdôležitejšou vecou teraz je zotavenie tých, ktorí utrpeli zranenia,“ povedal šéf regionálnej vlády.

Španielsky premiér Pedro Sánchez vyjadril sústrasť rodinám obetí. Na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter uviedol, že sleduje „tragické správy z mesta Moncada. Moja sústrasť smeruje k rodinám obetí. So starosťou sledujeme vývoj stavu zranených“. Miestne úrady v Moncade vyhlásili tri dni smútku a vlajky na radnici spustili na pol žrde.

Viac k témam: Domov dôchodcov, Požiar, Úmrtia
Zdroj: Webnoviny.sk – V španielskom domove dôchodcov vypukol požiar a vyžiadal si šesť obetí, vyhlásili tri dni smútku © SITA Všetky práva vyhradené.

19. januára 2022