V seriáli Prison Break si opäť zahrá aj Sarah Wayne Callies

Tridsaťosemročná rodáčka z Illinois, ktorá v predchádzajúcich dieloch stvárnila doktorku Saru Tancredi, si opäť zahrá po boku Wentwortha Millera či Dominica Purcella.BRATISLAVA 12. marca (WebNoviny.sk) – V limitovanom pokračovaní seriálu Prison Break: Útek z väzenia (2005 – 2009) sa predstaví americká herečka Sarah Wayne Callies. Tridsaťosemročná rodáčka z Illinois opätovne stvárni doktorku Saru Tancredi.

Pripravovaná séria vzniká pod taktovkou americkej spoločnosti 20th Century Fox Television. Bude mať deväť epizód, pričom tvorca a výkonný producent Paul Scheuring momentálne píše scenár prvej. Nové diely sa budú odohrávať niekoľko rokov po udalostiach zo štvrtej série, pričom sa v nich predstavia obe hlavné postavy – bratia Michael Scofield (v podaní Wentwortha Millera) a Lincoln Burrows (Dominic Purcell), a to aj napriek tomu, že Michael Scofield v záverečnom filme Prison Break: The Final Break (2009) zomrel. Prezidentka 20th Century Fox Television Dana Walden však uviedla, že nová séria poskytne „logické a uveriteľné vysvetlenie, prečo je stále nažive“. Seriál má na konte napríklad dve nominácie na ocenenie Zlatý Glóbus. Nakrúcanie nových častí by sa malo začať v apríli v kanadskom Vancouveri.

Okrem spomínaných hercov si v pokračovaní zahrá tiež 44-ročný Newyorčan Mark Feuerstein, ktorý sa predstaví v úlohe manžela spomínanej pôvodnej postavy doktorky Sary Tancredi. Divákom a diváčkam s predstavia aj herci Rick Yune (Ja) a Augustus Prew (Whip).

Sarah Wayne Callies sa okrem spomínaného seriálu Prison Break: Útek z väzenia zviditeľnila aj účinkovaním v televíznom projekte Walking Dead (2010 -2015), kde ako Lori Grimes účinkovala do roku 2013. Objavila sa aj vo filmoch ako Celestínske proroctvo (2006), Šepot smrti (2007), Bittersweet (2008), V oku búrky (2014) či Pay the Ghost (2015). V súčasnosti ju fanúšikovia a fanúšičky môžu vidieť v seriáli Colony (2016) po boku 46-ročného amerického herca Josha Hollowaya.

Informácie pochádzajú z webstránky www.tvline.com a archívu agentúry SITA.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

12. marca 2016