V prípade Kramný sa posudok priklonil k zabitiu elektrinou

Manželka a dcéra Petra Kramného zomreli koncom júla 2013 v hotelovej izbe v egyptskom letovisku Hurgada. Kramnému hrozí za dvojnásobnú vraždu 15-20 rokov väzenia.Praha 17. decembra (WebNoviny.sk) – Manželka a dcéra Čecha Petra Kramného nezomreli počas dovolenky v Egypte na otravu jedlom, ale jednoznačne po zásahu elektrickým prúdom. Uvádza sa to v závere revízneho posudku súdnych lekárov z Fakultnej nemocnice v Českých Budějoviciach, z ktorého citoval spravodajský server iDNES.cz.

Dnes zverejnená správa by mala podľa českých médií objasniť okolnosti tohto prípadu riešeného na pôde Krajského súdu v Ostrave. Predvolaním ďalších znalcov mala sudkyňa v úmysle vyriešiť skutočnosť, že zatiaľ čo ostravskí súdni znalci jednoznačne konštatovali, že matka s dcérou zomreli po zásahu elektrinou, znalci zo strany obhajoby to odmietli a uviedli, že smrť bola spôsobená otravou z jedla.

Českobudějovický súdny lekár Zdeněk Šenkýř vyhlásil, že po komplexnom zhodnotení všetkých dôkazov sa nedá uvažovať o inej príčine smrti ako náhlom zlyhaní srdca po zásahu elektrickým prúdom.

Súdny proces bude pokračovať v piatok, keď sa začnú čítať záverečné návrhy. Obhajkyňa Petra Kramného Jana Rejžková už avizovala, že má pripravených vyše 60 strán textu a je pripravená závery obžaloby vyvrátiť.

Kramného manželka a dcéra zomreli koncom júla 2013 v hotelovej izbe v egyptskom letovisku Hurgada. Kramný, ktorému hrozí za dvojnásobnú vraždu 15-20 rokov väzenia, prípadne až 30-ročný výnimočný trest, po celý čas odmieta svoju vinu.

Egyptské úrady Kramnému nič nedokázali, českí vyšetrovatelia ho však na základe výsledkov pitvy obvinili a od vlaňajšieho februára je vo väzbe.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

17. decembra 2015