V Prievidzi pribudne nové komunálne vozidlo v hodnote 220-tisíc eur

404662_gettyimages 915761560 676x451.jpg

PRIEVIDZA 2. marca (WebNoviny.sk) – Technické služby v Prievidzi majú nové viacúčelové vozidlo na údržbu miestnych komunikácií. Ako agentúru SITA informoval hovorca mesta Prievidza Michal Ďureje, ešte v roku 2018 Technické služby realizovali verejné obstarávanie s cieľom nákupu novej komunálnej techniky na údržbu miestnych komunikácií. Viacúčelové vozidlo má spoločnosť k dispozícii od začiatku roka.

„Komunálne vozidlo bude v jarných a letných mesiacoch využívané na strojné čistenie prievidzkých ulíc a doplní tak dvadsaťročnú techniku, ktorú má teraz mestská spoločnosť k dispozícii, a ktorá je na hranici svojej životnosti. V zimných mesiacoch bude vozidlo slúžiť na zabezpečovanie zimnej údržby na miestnych komunikáciách v meste Prievidza,“ priblížil Ďureje.

Viacúčelové vozidlo vysúťažili v rámci procesu verejného obstarávania. „Cena vozidla predstavuje približne 220-tisíc eur bez DPH. Nová technika prispeje k zrýchleniu a skvalitneniu zabezpečovania zimnej údržby, ako aj strojného čistenia ulíc, čo by malo viesť aj k väčšej spokojnosti obyvateľov mesta so službami, ktoré zabezpečujú Technické služby,“ dodal hovorca mesta.

Viac k témam: čistenie, údržba ciest, viacúčelové vozidlo, zimná údržba ciest
Zdroj: Webnoviny.sk – V Prievidzi pribudne nové komunálne vozidlo v hodnote 220-tisíc eur © SITA Všetky práva vyhradené.

2. marca 2019