V osemfinále LM aj súboje Real – Neapol a PSG – Barcelona

Vyžrebovali osemfinálového dvojice Ligy majstrov. Prvé zápasy odohrajú 14., 15., 21. a 22. februára, odvety 7., 8., 14. a 15. marca 2017.NYON 12. decembra (WebNoviny.sk) – Obhajca prvenstva Real Madrid nastúpi v jarnom osemfinále futbalovej Ligy majstrov 2016/2017 proti SSC Neapol so slovenským kapitánom Marekom Hamšíkom. Pondelkový poludňajší žreb v sídle Európskej futbalovej únie (UEFA) vo švajčiarskom Nyone rozhodol aj o tom, že iný španielsky zástupca FC Barcelona si zmeria sily s Parížom Saint-Germain a Bayern Mníchov bude čeliť londýnskemu FC Arsenal. Súperom Manchestru City je AS Monako.

Medzi osmičku najlepších v tohtosezónnej edícii Ligy majstrov sa s určitosťou nedostane jeden z dvojice FC Porto – Juventus Turín, resp. Bayer Leverkusen – Atlético Madrid. Úradujúci anglický šampión Leicester City sa predstaví proti FC Sevilla, Borussia Dortmund sa dvakrát stretne s Benficou Lisabon. Prvé zápasy osemfinále odohrajú 14., 15., 21. a 22. februára, odvety 7., 8., 14. a 15. marca 2017.

Pred žrebom osemfinále LM tradične platilo, že sa spolu nemôžu stretnúť tímy z rovnakej základnej skupiny ani krajiny. Víťazi skupín figurovali medzi nasadenými mužstvami a výhodu domáceho prostredia budú mať zhodne v osemfinálovej odvete.

Štvrťfinále Ligy majstrov vyžrebujú 17. marca a semifinále 21. apríla 2017. Od štvrťfinále už neplatia žiadne obmedzenia podľa nasadenia, rovnakej krajiny či predchádzajúceho spoločného účinkovania v jednej skupine. Finále sa uskutoční v sobotu 3. júna 2017 na Národnom štadióne vo waleskom Cardiffe.

Osemfinálové dvojice futbalovej Ligy majstrov 2016/2017:
Manchester City (Angl.) – AS Monako (Fr.)
Real Madrid (Šp.) – SSC Neapol (Tal.)
Benfica Lisabon (Portug.) – Borussia Dortmund (Nem.)
Bayern Mníchov (Nem.) – FC Arsenal (Angl.)
FC Porto (Portug.) – Juventus Turín (Tal.)
Bayer Leverkusen (Nem.) – Atlético Madrid (Šp.)
Paríž Saint-Germain (Fr.) – FC Barcelona (Šp.)
FC Sevilla (Šp.) – Leicester City (Angl.)

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

12. decembra 2016