V Londýne mal premiéru dokument o koncertoch The Beatles

Film si všíma vzostup popularity The Beatles, ako aj chaotickú atmosféru, ktorá skupinu sprevádzala na cestách.

LONDÝN 16. septembra (WebNoviny.sk) – V Londýne sa vo štvrtok večer uskutočnila premiéra dokumentárneho filmu o koncertných rokoch britskej skupiny The Beatles. Vyše jeden a pol hodinový dokument s názvom „The Beatles: Eight Days a Week – The Touring Years“ v réžii Rona Howarda zachytáva skupinu v rokoch 1962 až 1966.

Film zaznamenáva jej vystúpenia od čias liverpoolskeho Cavern Clubu až po koncerty na vypredaných amerických štadiónoch, ktoré vyvrcholili posledným verejným vystúpením skupiny v San Franciscu v roku 1966. Film si všíma vzostup popularity The Beatles, ako aj chaotickú atmosféru, ktorá skupinu sprevádzala na cestách.

Na slávnostnej premiére sa zúčastnili dvaja žijúci členovia najznámejšej zostavy skupiny – Ringo Starr a Paul McCartney, podľa ktorého bola jednou z príčin, prečo formácia prestala vystupovať naživo, skutočnosť, že fanúšikovia svojím nadšeným krikom často prehlušili samotnú skupinu, informuje agentúra AP.

Filmový projekt podporili Yoko Oko, vdova po Johnovi Lennonovi, ktorého zavraždili v roku 1980, a Olivia Harrisonová, vdova po Georgeovi Harrisonovi, ktorý zomrel na rakovinu v roku 2001.

Premiéru filmu sprevádza vydanie remasterovanej verzie koncertného albumu „The Beatles at the Hollywood Bowl“, ktorý po prvý raz od svojho vydania v roku 1977 (sedem rokov po rozpade skupiny) vychádza na CD. Od pôvodnej edície sa však líši rozšírenou dĺžkou a mierne zmeneným názvom – „Live at the Hollywood“.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

16. septembra 2016