V Kolíne počas Silvestra nasadia desaťkrát viac policajtov

K väčšine útokov na ženy došlo počas vlaňajších silvestrovských osláv v okolí známej kolínskej katedrály a neďalekej železničnej stanice. BERLÍN 12. decembra (WebNoviny.sk) – Na uliciach nemeckého Kolína nad Rýnom bude počas silvestrovskej noci hliadkovať desaťnásobne viac policajtov než vlani. Sprísnené bezpečnostné opatrenia majú zabrániť opakovaniu vlaňajších udalostí, keď v Kolíne došlo k hromadnému obťažovaniu a okrádaniu žien, oznámila v pondelok miestna polícia.

Počas vlaňajších osláv Nového roka hliadkovalo v uliciach tohto nemeckého veľkomesta len približne 140 príslušníkov polície; tento raz ich má slúžiť vyše 1500. Okrem toho sa vylepšuje monitorovanie verejných priestranstiev prostredníctvom bezpečnostných kamier. Ďalších zhruba 600 ochrancov poriadku vyšle do ulíc mestský magistrát a súkromné bezpečnostné firmy.

K väčšine útokov na ženy došlo počas vlaňajších silvestrovských osláv v okolí známej kolínskej katedrály a neďalekej železničnej stanice. Celé okolie gotického chrámu bude preto tentoraz ohradené a vstup do tejto stráženej zóny sa bude kontrolovať. Okrem iného v nej bude zakázané aj odpaľovanie zábavnej pyrotechniky. Pre chodcov bude uzavretý aj priľahlý most cez rieku Rýn.

Trestné stíhanie začali doposiaľ nemecké orgány celkove voči 333 predpokladaným páchateľom, ktorých väčšina pochádzala z Alžírska (95) a Maroka (82), ale aj Iraku (36). Za trestné činy sexuálneho charakteru boli doteraz odsúdení len dvaja páchatelia, ktorí vyviazli s podmienečným trestom. Za majetkovú kriminalitu odsúdili zatiaľ 22 páchateľov.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

12. decembra 2016