V dvoch nemocniciach na Slovensku zrušili zákazy návštev, počet chorých na chrípku klesol

364277_nemocnica 676x451.jpg

TRNAVA 5. marca (WebNoviny.sk) – Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave od utorka zrušil zákaz návštev na lôžkových oddeleniach vo Fakultnej nemocnici v Trnave a v Nemocnici Alexandra Wintera v Piešťanoch, ktorý platil od polovice februára.

Počet chorých na chrípku výrazne klesol

V Trnavskom kraji v minulom týždni výrazne poklesol počet akútnych respiračných a chrípkových ochorení, chrípka sa dostala na úroveň sporadického výskytu.

Minulý týždeň v kraji zaznamenali 6 988 akútnych respiračných ochorení, z toho 1 107 prípadov chrípky. V porovnaní s predchádzajúcim týždňom je to pri akútnych respiračných ochoreniach pokles o 28 percent a pri chrípke až o viac ako 43 percent.

Choroba si vyžiadala tri obete

Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave eviduje v aktuálnej chrípkovej sezóne sedem prípadov ťažkých akútnych respiračných ochorení (SARI).

Tri z nich sa skončili úmrtím pacientov, v týchto prípadoch bol potvrdený vírus chrípky A (H1N1). Úmrtia boli zaznamenané v prípade 64-ročnej a 70-ročnej ženy z okresu Trnava a 76-ročnej ženy z okresu Piešťany.

Viac k témam: chorobnosť, chrípka, Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ), zákaz návštev
Zdroj: Webnoviny.sk – V dvoch nemocniciach na Slovensku zrušili zákazy návštev, počet chorých na chrípku klesol © SITA Všetky práva vyhradené.

5. marca 2019