V Belgicku zatkli islamistov, chceli útočiť na Silvestra

Počas razie policajti zhabali vojenské oblečenie, propagandistické materiály organizácie Islamský štát a počítač. Brusel 29. decembra (WebNoviny.sk) – V Belgicku zatkli dvoch ľudí a obvinili ich z plánovania teroristických útokov na viacerých miestach Bruselu počas silvestrovskej noci, informovala dnes agentúra DPA s odvolaním sa na televíznu stanicu RTBF.

Celkovo šesť ľudí skončilo vo väzbe po raziách v Bruseli, v provincii Flámske Brabantsko a pri meste Liege, ktoré sa uskutočnili už v nedeľu a pondelok. Štyroch zadržaných neskôr prepustili. Dvoch zatkli za účasť na aktivitách teroristickej skupiny a za hrozbu útokom. RTBF nedala zatknutie dvojice do súvislosti s novembrovými teroristickými útokmi v Paríži, ktorých strojca žil v bruselskej štvrti Molenbeek.

Ako informovala agentúra AP, belgická federálna prokuratúra nešpecifikovala pohlavie zatknutých. Len spresnila, že počas razie policajti zhabali vojenské oblečenie, propagandistické materiály organizácie Islamský štát a počítač. Zbrane ani výbušniny však nenašli.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

29. decembra 2015