V Bayreuthe sa strieľalo, zahynuli traja ľudia

V mestskej časti St. Johannis našli troch ľudí bez známok života pri zaparkovaných autách, blízko tiel sa nachádzala strelná zbraň.BAYREUTH 21. decembra (WebNoviny.sk) – Traja ľudia zahynuli v nedeľu večer pri streľbe v nemeckom meste Bayreuth. Neďaleko miesta činu našli ďalšieho ťažko zraneného, informovala s odvolaním sa na políciu tlačová agentúra DPA.

Policajti privolaní obyvateľmi mestskej časti St. Johannis našli troch ľudí bez známok života pri zaparkovaných autách, blízko tiel sa nachádzala strelná zbraň. Miesto činu leží na okraji štvrte s rodinnými domami neďaleko diaľnice Norimberg-Berlín (A9).

Policajný hovorca sa odmietol vyjadriť k totožnosti obetí alebo motívu činu s tým, že vyšetrovanie sa len začalo. Podľa jeho slov sa však predpokladá, že sa zúčastnení poznali, pričom zatiaľ nie sú dôvody domnievať sa, že do prípadu boji zapletené aj iné osoby.

Miestne noviny informovali, že išlo o čin, pri ktorom zohrala svoju úlohu žiarlivosť. Susedia podľa správy neskoro večer počuli osem výstrelov znejúcich ako ohňostroj a polícia hľadá okoloidúcich, ktorí mali byť svedkami a po streľbe utiekli.
Mesto Bayreuth, ležiace na severovýchode Bavorska, je celosvetovo známe každoročným letným operným festivalom – hudobnými slávnosťami Richarda Wagnera.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

21. decembra 2015