Útok na futbalistov Dortmundu bol dielom profesionálov

DÜSSELDORF 13. apríla (WebNoviny.sk) – Nálože, ktoré zatiaľ neznáme osoby odpálili pri autobuse futbalistov Borussie Dortmund, boli dielom profesionálov a ich sila bola enormná. Na zasadaní výboru pre vnútro Krajinského snemu Severného Porýnia-Vestfálska v Düsseldorfe o tom vo štvrtok hovoril krajinský minister vnútra Ralf Jäger.

Odporúčame:
Iračan podozrivý z útoku na autobus s hráčmi Dortmundu bojoval v radoch Islamského štátu

Podľa jeho slov vyšetrovanie pokračuje všetkými smermi a naďalej nemožno vylúčiť ani verziu, že za útokom stáli futbaloví chuligáni. Páchatelia, ktorí sú stále na slobode, avizovali ďalšie útoky, povedal minister a dodal, že hrozbu berú všetci zainteresovaní veľmi vážne.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Explózie poškodili autobus s hráčmi Borussie Dortmund

Ako vyplýva z informácií tamojšieho Krajinského úradu pre ochranu ústavy, nemožno tri listy s identickým obsahom, ktoré sa našli neďaleko miesta činu, bez pochýb pripísať žiadnemu extrémistickému smeru. Jeho šéf Burkhard Freier preto zdôraznil, že sa tak pátra v ultraľavicových i ultrapravicových kruhoch, ako aj na islamistickej scéne.

Na margo spojenia islamistov s útokom Freier poznamenal, že v liste chýbali arabské frázy a ani sformulovanie požiadaviek na konci textu nie je typické pre džihádistov z Islamského štátu (IS), ktorí nevyjednávajú.

Viac k témam: futbal, nemecko, útok na futbalistov Borussie Dortmund
Zdroj: Webnoviny.sk – Útok na futbalistov Dortmundu bol dielom profesionálov © SITA Všetky práva vyhradené.

13. apríla 2017