Úrad pre verejné obstarávanie stále preveruje nákup transportérov 4×4, čaká na odborný posudok

375032_miroslav hlivak 676x451.jpg

17.9.2019 (Webnoviny.sk) – Úrad pre verejné obstarávanie (ÚVO) stále kontroluje súťaž na nové armádne transportéry 4×4. Čaká sa najmä na odborné stanovisko. Pre agentúru SITA to potvrdil Zoltán Rácz z tlačového odboru ÚVO s tým, že rezort obrany už dodal k súťaži chýbajúce dokumenty.

Základná platforma vozidla

Nákup obrnených vozidiel bude stáť stovky miliónov eur, pričom ďalšie peniaze budú potrebné na ich dodatočné vybavenie. Ministerstvo obrany totiž v súťaži hľadá základnú platformu vozidla, bez špecifických úprav.

Súťaž už odobrila vláda SR, otázne je, ako bude postupovať premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) v prípade, že nákup neodsúhlasí ÚVO.

„Konanie je prerušené za účelom získania odborného stanoviska. Kontrolovaný zároveň doplnil chýbajúcu dokumentáciu a poskytol vyjadrenie súvisiace s výkonom kontroly, ktoré toho času úrad vyhodnocuje,“ informoval agentúru SITA Rácz.

Parametrom vyhovuje len jediný produkt

Ministerstvo obrany celú súťaž spustilo pred letnými prázdninami, pričom v dokumentoch špecifikovalo, aké vozidlo potrebuje. Opoziční poslanci upozornili na to, že stanoveným parametrom zodpovedá iba jediný transportér od firmy Zetor. Práve tieto skutočnosti preveruje ÚVO.

Zaujímavosťou je, že na úrad sa obrátilo samotné ministerstvo, ktoré súťaž vypísalo. Minister obrany Peter Gajdoš (SNS) navyše deklaroval, že celý proces je transparentný, no napriek tomu je pripravený v prípade potreby nákup zastaviť.

Obstaranie menších transportérov je zakomponované aj v Dlhodobom pláne modernizácie. Nie je zatiaľ zrejmé či má rezort obrany prip

Viac k témam: obrnený transportér, verejné obstarávanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Úrad pre verejné obstarávanie stále preveruje nákup transportérov 4×4, čaká na odborný posudok © SITA Všetky práva vyhradené.

17. septembra 2019