Univerzitný hokej v Rusku po vzore EUHL

Bratislava – 16. 09. 2015 (WBN/PR) – Zástupcovia Európskej univerzitnej hokejovej asociácie – EUHA absolvovali počas Moscow Games 2016 významné stretnutia s predstaviteľmi ruského hokejového zväzu – RIHF a ruskou študentskou hokejovou ligou – SHL. Rokovania o podpise pripravovaného memoranda medzi EUHA a SHL sa v Moskve stali skutočnosťou.

Univerzitný hokej bude súčasťou ruských študentov na univerzitách od nového školského roku. V Rusku doposiaľ nefungovala asociácia zastrešujúca univerzitnú ligu. Ruská hokejová federácia sa po vzore EUHL rozhodla pre významný krok vytvorenia študentskej hokejovej ligy a založenie asociácie SHL. Tento významný krok priniesol viaceré rokovania oboch strán, ktoré sa prehĺbili počas Moscow Games 2016.

Dátum 9. september 2016 sa zapíše medzi významné míľniky projektu Európskej univerzitnej hokejovej ligy – EUHL. Stretnutie Jaroslava Straku, prezidenta EUHA s Antontom Khramtsovom, generálnym riaditeľom SHL prinieslo podpis Memoranda o spolupráci EUHA a SHL.

V rámci vzájomnej spolupráce a podpory študentov sú plánované výmenné programy a viaceré medzinárodné hokejové turnaje. Prvý takýto turnaj by sa mal uskutočniť už v apríli 2017. Nezabúda sa ani na trénerov a rozhodcov, ktorí budú súčasťou výmenného a vzdelávacieho programu medzi EUHA a SHL. Súčasťou memoranda o spolupráci je plán pre vytvorenie jednotného systému, ktorý umožní univerzitný hokej preniesť na novú úroveň športu. „Je to začiatok tvorenia novodobej histórie univerzitného hokejovej v Európe a Rusku“ povedal po podpise Jaroslav Straka, prezident EUHA.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

16. septembra 2016