Ukrajinský minister zahraničia Kuleba vyzval Západ na rozhodnejšiu pomoc, dôvod sú smrteľné ruské útoky

483979_bulgaria_ukraine_kuleba_50753 f87877297c6a40719ac120a828d78b69 676x465.jpg

2.3.2024 (SITA.sk) – Ukrajinský minister zahraničia Dmytro Kuleba po nočných ruských útokoch na Charkovskú, Odeskú a Sumskú oblasť vyzval Západ na zmenu jeho cieľa v podpore krajiny.

„Rusko koná vždy, keď Západ nekoná“

Namiesto „tak dlho, ako to bude potrebné“ by podľa neho cieľ mal byť „tak rýchlo a koľko to bude potrebné“ a dodať sľúbenú pomoc. Informuje o tom spravodajský portál Ukrajinská pravda.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Rusko koná vždy, keď Západ nekoná. Za každé slovo vyslovené na vysvetlenie, prečo sa nedá niečo urobiť pre Ukrajinu, Rusko berie skutočný ľudský život,“ napísal Kuleba na sociálnej a mikroblogovacej sieti X.

Stovky rakiet a dronov

Ako ďalej pokračoval, na každý nedodaný systém protivzdušnej obrany Moskva odpovedá stovkami rakiet a dronov, ktoré útočia na ukrajinské mestá, a za každý exportovaný náboj z Európy neposlaný na Ukrajinu Rusko obsadí „ďalší meter štvorcový európskej zeme“.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v marci 2024 (fotografie)

„Investujte už teraz do výroby, nákupu a zakážte export mimo Európy,“ vyzval šéf ukrajinskej diplomacie. V Odese si nočné ruské útoky dronmi vyžiadali minimálne sedem mŕtvych, medzi nimi aj trojročné dieťa, a osem zranených.

Viac k témam: pomoc Ukrajine, ruské útoky, rusko-ukrajinský konflikt, ukrajinský minister zahraničných vecí, útok dronmi
Zdroj: SITA.sk – Ukrajinský minister zahraničia Kuleba vyzval Západ na rozhodnejšiu pomoc, dôvod sú smrteľné ruské útoky © SITA Všetky práva vyhradené.

2. marca 2024