Ukrajinská armáda získala naspäť ďalšie dve mestá v Chersonskej oblasti, hlási tamojšie ministerstvo obrany

482667_russia_ukraine_war_75265 1d2d39d3c860489589903d8f36b027c4 676x442.jpg

4.10.2022 (Webnoviny.sk) – Ukrajinská armáda dobyla naspäť mestá Davydiv Brid a Velyka Oleksandrivka v Chersonskej oblasti na juhu krajiny. Referuje o tom spravodajský web CNN s odvolaním sa na ukrajinské ministerstvo obrany.

„Ukrajinská námorná pechota s istotou postupuje smerom k Čiernemu moru,“ uviedlo ministerstvo obrany na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Zástupca šéfa regionálnej rady v Chersonskej oblasti Jurij Sobolevskij zasa na Telegrame potvrdil oslobodenie mesta Velyka Oleksandrivka.

Tieto oznámenia prichádzajú v čase, keď proruskí predstavitelia a analytici, ako aj ukrajinskí predstavitelia uvádzajú, že ukrajinské sily výrazne postupujú smerom k okupovanému mestu Cherson pozdĺž západného brehu rieky Dnipro.

Chersonská oblasť je jedna zo štyroch čiastočne okupovaných ukrajinských oblastí, ktorých anektovanie Rusko oznámilo minulý týždeň. Tento krok Moskvy nasledoval po falošných referendách a bol v rozpore s medzinárodným právom.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Ukrajinská armáda získala naspäť ďalšie dve mestá v Chersonskej oblasti, hlási tamojšie ministerstvo obrany © SITA Všetky práva vyhradené.

4. októbra 2022