Ukrajinská armáda už spustila protiofenzívu, je to intenzívna vojna pozdĺž 1500-kilometrovej hranice s Ruskom

504736_vojna na ukrajine 676x451.jpg

25.5.2023 (SITA.sk) – Poradca ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského Mychajlo Podoľak uviedol, že ukrajinská protiofenzíva trvá už niekoľko dní. Ako referuje web Ukrajinská pravda, povedal to v rozhovore pre taliansku televíziu Rai.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Protiofenzíva trvá už niekoľko dní, je to intenzívna vojna pozdĺž 1500-kilometrovej hranice, ale akcia sa začala. Nechceme udrieť na ruské územie, použijeme zbrane, ktoré ste nám poskytli, aby sme zacielili na ruské pozície na územiach okupovaných Moskvou vrátane Donbasu a Krymu,“ povedal Podoľak.

Dodal, že Ukrajina je vyzbrojená raketami Storm Shadow s dlhým doletom, tankmi Leopard, protiraketovými systémami poskytnutými Francúzskom a Talianskom a čoskoro aj stíhačkami F-16, ktoré jej umožnia uzavrieť vzdušný priestor krajiny.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Bojový tank Leopard 2A4, rusko-ukrajinský konflikt, strely Storm Shadow, Ukrajinská armáda, vojenská invázia
Zdroj: SITA.sk – Ukrajinská armáda už spustila protiofenzívu, je to intenzívna vojna pozdĺž 1500-kilometrovej hranice s Ruskom © SITA Všetky práva vyhradené.

25. mája 2023