Trumpovi na inaugurácii zaspieva 16-ročná sopranistka

Rodáčka z priemyselného Pittsburghu si svojím vyzretým operným spevom vybojovala v americkej talentovej súťaži druhé miesto.WASHINGTON 14. decembra (WebNoviny.sk) – Na inaugurácii novozvoleného amerického prezidenta Donalda Trumpa vystúpi s národnou hymnou iba 16-ročná sopranistka Jackie Evanchová, ktorá sa zviditeľnila pred šiestimi rokmi ako desaťročná v televíznej súťaži Amerika má talent. Mladá speváčka v stredu v programe televízie NBC Today povedala, že ju o to Trump požiadal.

„Som taká nadšená: bude to úžasné,“ vyhlásila. Hovorca inauguračného výboru označil Jackie Evanchovú za „ozajstný vzor a inšpiráciu pre mladých i starších ľudí v našej krajine a po celom svete“.

Rodáčka z priemyselného Pittsburghu si svojím vyzretým operným spevom vybojovala v americkej talentovej súťaži druhé miesto. Krátko nato sa stretla s Trumpom v jeho letovisku v Palm Beach na Floride a spoločnú fotografiu zverejnila na svojej stránke na Facebooku.

Webová stránka www.today.com v stredu pripomenula, že Evanchová pôjde v šľapajach Beyoncé, ktorá predniesla hymnu na druhej inaugurácii prezidenta Baracka Obamu, a Arethy Franklinovej, ktorá vystúpila na jeho prvom uvedení do funkcie. Aj Jackie Evanchová už spievala pre Obamu. V roku 2010 vystúpila na slávnosti pri rozsvietení vianočného stromčeka na trávniku pred Bielym domom.

Od úspechu v americkej talentovej súťaži vydala Evanchová rad zlatých a platinových hudobných nosičov a stala sa najmladším interpretom, ktorý mal samostatný koncert v Lincolnovom centre v New Yorku. V súčasnosti skúša viac mainstreamovú hudbu. Tento rok vydala popovú pieseň Apocalypse a na budúci rok plánuje vydať zbierku piesní populárnej hudby.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

14. decembra 2016