Trump vyvolal rozruch, naznačil možnosť atentátu na Hillary

Vedúci Clintonovej predvolebnej kampane, Robby Mook, Trumpov komentár odsúdil s tým, že takéto vyjadrenia sú by mali byť ‚mimo hraníc pre prezidentského kandidáta‘. WASHINGTON 17. septembra (WebNoviny.sk) – Americký republikánsky prezidentský kandidát vyvolal v noci na sobotu ďalší rozruch, keď podľa všetkého hovoril už po druhý raz o prípadnom atentáte na demokratickú prezidentskú kandidátku Hillary Clintonovú.

„Myslím si, že jej osobní strážcovia by mali odložiť všetky zbrane. Ihneď sa odzbrojiť,“ citovala Trumpove slová na mítingu v Miami tlačová agentúra DPA. „Odniesť svoje zbrane preč…, nech vidíme, čo sa jej stane… Bude to veľmi nebezpečné,“ zdôraznil.

Odporúčame:

Trump konečne uznal skutočnosť, že Obama sa narodil v USA

Video: Trump v televízii súhlasil s postrapatením účesu

Video: Hillary Clintonová odpadávala, bola dehydrovaná

Vedúci Clintonovej predvolebnej kampane, Robby Mook, Trumpov komentár odsúdil s tým, že takéto vyjadrenia sú by mali byť „mimo hraníc pre prezidentského kandidáta“. „Či to robí, aby vyprovokoval protestujúcich na zhromaždení alebo mimovoľne alebo dokonca ako žart, je to neprijateľné u niekoho, kto sa uchádza o funkciu hlavného veliteľa (ozbrojených síl),“ uviedol Mook vo vyhlásení, ktoré citovala televízia CNN.

Pred mesiacom bol Trump obvinený z povzbudzovania majiteľov zbraní, aby zabili Clintonovú, ak vyhrá 8. novembra prezidentské voľby. „Hillary chce… v podstate zrušiť druhý dodatok k ústave,“ povedal Trump začiatkom augusta na mítingu v Severnej Karolíne. Hovoril o ústavnom práve vlastniť zbraň. „Mimochodom, ak si bude môcť…. vybrať svojich sudcov, nebudete môcť nič robiť, ľudia,“ dodal.

Trump vtedy poprel, že by svojimi slovami podnecoval k násiliu. Tvrdil, že vyzýval obhajcov práva na zbraň, aby išli voliť a dali svoje hlasy jemu.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

17. septembra 2016