Trump vyhlásil, že bude nabádať Rusko, aby urobilo „čokoľvek do pekla chce“ hocijakej členskej krajine NATO

519366_trump_fraud_lawsuit_30430 676x451.jpg

11.2.2024 (SITA.sk) –
Bývalý americký prezident Donald Trump vyhlásil, že v prípade znovuzvolenia na post hlavy štátu bude nabádať Rusko, aby urobilo „čokoľvek do pekla chce“ ktorejkoľvek členskej krajine NATO, ktorá nedodržiava pravidlá o výdavkoch na obranu. Ako informuje portál CNN, Trump to povedal v sobotu na mítingu v meste Conway v Južnej Karolíne.

Podľa Trumpa sa ho prezident veľkého štátu raz opýtal, či USA by jeho krajinu v prípade ruského úroku bránili, hoci nemá dostatočné výdavky na obranu.

„Nie, nechránil by som vás,“ povedal Trump podľa svojich slov tomuto prezidentovi. „V skutočnosti by som ich povzbudil, aby robili, čo do čerta chcú. Musíte platiť. Musíte platiť svoje účty,“ spomínal Trump na rozhovor.

Biely dom neskôr v sobotu označil Trumpove vyjadrenia za „otrasné a šialené“ a poukázal na úsilie prezidenta Joea Bidena o posilnenie Severoatlantickej aliancie.

Zdroj: SITA.sk – Trump vyhlásil, že bude nabádať Rusko, aby urobilo „čokoľvek do pekla chce“ hocijakej členskej krajine NATO © SITA Všetky práva vyhradené.

11. februára 2024