Trump je ochotný hovoriť s Kim Čong-unom o jadrovom programe

Osobné stretnutie amerického prezidenta so severokórejským diktátorom by bolo oproti prístupu súčasnej administratívy k Pchjongjangu obratom o 180 stupňov.New York 18. mája (WebNoviny.sk) – Pravdepodobný kandidát Republikánskej strany za prezidenta USA Donald Trump povedal, že je ochotný hovoriť s vodcom Kórejskej ľudovodemokratickej republiky (KĽDR) Kim Čong-unom, aby sa pokúsil zastaviť severokórejský jadrový program.

Trump v rozhovore pre agentúru Reuters uviedol, „že by nemal problém hovoriť so severokórejským vodcom“, pričom dodal, „že by navyše vyvinul veľký tlak na Čínu“, pretože ekonomicky majú Spojené štáty nad Čínou obrovskú moc. Osobné stretnutie amerického prezidenta so severokórejským diktátorom by bolo oproti prístupu súčasnej administratívy k Pchjongjangu obratom o 180 stupňov, analyzuje agentúra AP.

V rozhovore pre Reuters Trump tiež vyzval na prehodnotenie parížskej klimatickej dohody, ktorá je vyjadrením celosvetového úsilia o zníženie emisií skleníkových plynov. Dodal zároveň, že v priebehu dvoch týždňov má v úmysle zverejniť podrobný plán svojej hospodárskej politiky.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

18. mája 2016