Tréner Hucko abdikoval, trnavský Spartak povedú asistenti

Vedenia Spartaka Trnava prijalo rezignáciu hlavného trénera Ivana Hucka.TRNAVA 21. apríla (WebNoviny.sk) – Tréner Ivan Hucko ukončil pôsobenie v slovenskom futbalovom klube FC Spartak Trnava, naposledy viedol mužstvo pri stredajšej podvečernej prehre na bratislavských Pasienkoch s domácim ŠK Slovan (1:4) v stretnutí 28. kola Fortuna ligy. Informáciu priniesla oficiálna internetová stránka „andelov“.

Výsledky 28. kola Fortuna ligy:

Slovan si v derby poradil s Trnavou, Žilina remizovala

Trenčín tesne zdolal doma Ružomberok, hosťom sa stále nedarí

Päťdesiatjedenročný Hucko (nar. 3. januára 1965) sa na štvrtkovej predpoludňajšej pozápasovej porade trénerov s vedením klubu rozhodol abdikovať na pozíciu hlavného kormidelníka trnavského mužstva.

Predstavitelia vedenia Spartaka jeho rezignáciu prijali a v posledných piatich zápasoch v jarnej časti tejto sezóny povedú trnavský tím jeho doterajší asistenti Miroslav Karhan, Martin Rusňák a Pavel Kamesch. Spomenutá trojica na čele s bývalým slovenským reprezentantom Karhanom bude viesť už najbližší zápas Spartaka v 29. kole Fortuna ligy v nedeľu 24. apríla proti Žiline.

„Áno, túto informáciu môžem potvrdiť. Na dnešnej porade som sa rozhodol abdikovať a skončiť v pozícii hlavného trénera v Trnave. Jediným dôvodom, prečo som sa tak rozhodol, je, aby mužstvo v záverečných zápasoch jarnej časti dostalo nový impulz a zabojovalo o vytýčený cieľ tejto sezóny,“ vyjadril sa na trnavskom klubovom webe Ivan Hucko.

Rodák z Bratislavy bol šéfom realizačného tímu FC Spartak Trnava od začiatku septembra 2015 (od 8. kola Fortuna ligy), keď nahradil Juraja Jarábka (skončil po 6. kole) a následne aj dočasne povereného lodivoda „andelov“ Branislava Mráza (viedol trnavský tím len v dueli 7. kola).

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

21. apríla 2016