Tragická nehoda pri Michalovciach, vodič vošiel mimo vozovku

Pri dopravnej nehode jeden zo spolujazdcov (24) na mieste podľahol zraneniam.

BRATISLAVA 18. septembra (WebNoviny.sk) – Jedna osoba prišla o život a štyri sa zranili pri dopravnej nehode medzi obcami Palín a Zemplínska Široká v okrese Michalovce.

Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa košickej polície Jana Mésarová, nehoda sa stala v sobotu okolo 18:00. Podľa doterajších zistení 20-ročný vodič z okresu Michalovce šoféroval Mercedes-Benz po ceste v smere od obce Palín na obec Zemplínska Široká, pričom po prejdení ľavotočivej zákruty prešiel do protismeru, kde strhol riadenie vozidla doprava. Potom s vozidlom prešiel mimo vozovku, kde sa na poli vozidlo niekoľkokrát prevrátilo. Pri dopravnej nehode jeden zo spolujazdcov (24) na mieste podľahol zraneniam.

Podľa predbežných lekárskych správ vodič a ďalší spolujazdec (47) utrpeli ťažké zranenia a ďalší dvaja spolujazdci (23, 32) utrpeli ľahké zranenia. Vodičovi urobili dychovú skúšku, výsledok bol negatívny.

Na vozidle vznikla škoda približne 20-tisíc eur. Polícia vozidlo zaistila na účely trestného konania. V tejto súvislosti vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva PZ v Michalovciach začal trestné stíhanie pre trestné činy usmrtenia a ublíženia na zdraví. Bližšie okolnosti tragickej nehody sú predmetom vyšetrovania aj za účasti znalca z odboru cestnej dopravy.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

18. septembra 2016