Tímy Mercedes, McLaren a Haas F1 predstavili nové monoposty

Majstrovský Mercedes neodhalil nový model W07 na oficiálnej prezentácii, tím zverejnil len prvé fotografie.BRATISLAVA 21. februára (WebNoviny.sk) – Tímy Mercedes, McLaren a Haas F1 predstavili v nedeľu nové monoposty pred začiatkom tejto sezóny formuly 1.

Majstrovský Mercedes neodhalil nový model W07 na oficiálnej prezentácii, tím zverejnil len prvé fotografie. Z nich sa dá vyčítať, že auto má inú aerodynamiku, zmeny nastali aj v airboxe, kryte motora a tiež lakovaní. Už v piatok si ho na trati v Silverstone vyskúšali jazdci Lewis Hamilton s Nicom Rosbergom a v pondelok budú pokračovať na oficiálnych testoch v Barcelone.

„Je ťažké urobiť kompletnú revolúciu, keďže v pravidlách sa prakticky nič nezmenilo. Cieľom je však vykonať zmeny vždy, keď je to možné, hoci aj najmenšie. Auto môže vyzerať zvonku ako rovnaké v porovnaní so svojim predchodcom, pod kapotou však došlo k viacerým zmenám,“ povedal výkonný riaditeľ Mercedesu Paddy Lowe. Mercedes po zmene technických pravidiel ovládol posledné dve sezóny F1, v oboch prípadoch sa z titulu svetového šampióna tešil Hamilton a druhé miesto obsadil Rosberg.

Odporúčame:

Haryanto skompletizoval zoznam pilotov pre novú sezónu F1

McLaren predstavil nový monopost MP4-31 ako inovatívny, obsahuje značný počet noviniek. Tím z Wokingu začal pred vlaňajším ročníkom opäť spolupracovať s japonským dodávateľom pohonných jednotiek Hondou, no výsledkom bolo sklamanie. Britské zoskupenie skončilo až na deviatom mieste v Pohári konštruktérov.

„Na začiatku druhej spoločnej sezóny s Hondou zostávame všetci spojení pre jeden účel – doviesť tím k víťazeniu. Nerobíme žiadne predpovede ohľadom toho, kedy sa to stane, ale bez strachu môžem povedať, že v posledných mesiacoch každý člen tímu pracoval neúnavne a s obetavosťou. Som hrdý na úsilie tímu,“ povedal šéf McLarenu Ron Dennis.

Monopost VF-16 predstavil aj nováčik v tohtoročnom šampionáte – tím Haas F1 amerického podnikateľa Gena Haasa. Ostatné stajne tak učinia v pondelok pred začiatkom testov v Barcelone. Informácie sú z portálu motorsport.com.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

21. februára 2016