Time vyhlásil osobnosti roka, víťazom je Donald Trump

Donald Trump porazil desať ďalších finalistov vrátane Hillary Clintonovej, ktorá skončila na druhom mieste.WASHINGTON 7. decembra (WebNoviny.sk) – Osobnosťou roka 2016 amerického magazínu Time sa stal novozvolený americký prezident Donald Trump. Časopis to oznámil v stredu v televíznom programe Today spravodajskej stanice NBC. „Byť na prednej obálke magazínu Time ako osobnosť roka je nesmierna česť,“ povedal Trump v rozhovore po oznámení rozhodnutia. Trump porazil desať ďalších finalistov vrátane Hillary Clintonovej, ktorá skončila na druhom mieste.

Clintonová bola demokratickou rivalkou tohto republikánskeho kandidáta a realitného magnáta v novembrových prezidentských voľbách nového šéfa Bieleho domu, ktorej predchádzala tvrdá predvolebná kampaň sprevádzaná invektívami. Trumpa editori magazínu Time vybrali z užšieho zoznamu finalistov, medzi ktorými sa okrem Clintonovej nachádzal i ruský prezident Vladimir Putin, britský euroskeptický politik Nigel Farage či indický premiér Naréndra Módí.

Trump sa na obálke magazínu Time objaví už po desiaty raz; prvýkrát sa mu tejto cti dostalo už v roku 1989. Trump ako relatívny politický nováčik prekvapil svetovú verejnosť svojím volebným víťazstvom a nekonvenčnou rétorikou. Time s ústredím v New Yorku vymenúva každoročne osobu alebo myšlienku, ktorá najviac ovplyvnila spravodajstvo a svetové dianie za uplynulý rok, a to v dobrom alebo zlom. Vlani skončil Trump na druhom mieste za Angelou Merkelovou.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

7. decembra 2016