Taliban zaútočil na konvoj s kadetmi, zabil desiatky z nich

K útokom na policajný konvoj došlo približne 20 kilometrov západne od Kábulu a terčom samovražedných atentátnikov sa stali autobusy prevážajúce kadetov z výcvikového strediska v provincii Vardak do Kábulu, kde mali nastúpiť na dovolenku. Kábul 30. júna (WebNoviny.sk) – Najmenej 30 policajných kadetov zahynulo a ďalších 40 osôb utrpelo zranenia pri dvoch samovražedných bombových útokoch na autobusy, ku ktorým došlo vo štvrtok neďaleko afganskej metropoly Kábul. Informovala o tom agentúra AP s odvolaním sa na vyhlásenie afganskej polície.

K zodpovednosti za útoky sa prostredníctvom svojho hovorcu Zabiulláha Mudžáhida prihlásilo militantné hnutie Taliban. K útokom na policajný konvoj došlo približne 20 kilometrov západne od Kábulu a terčom samovražedných atentátnikov sa stali autobusy prevážajúce kadetov z výcvikového strediska v provincii Vardak do Kábulu, kde mali nastúpiť na dovolenku.

Miesto, kde k incidentu došlo, potvrdil aj hovorca afganského ministerstva vnútra, ktorý zároveň dodal, že z uvedenej oblasti bol hlásený mohutný výbuch. Bližšie informácie o prípade však neposkytol.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

30. júna 2016