Sýrska armáda kontroluje už skoro celé východnej Aleppo

Celkovo 2215 militantov zložilo zbrane a v súlade s rozhodnutím sýrskeho prezidenta Bašára Asada 2137 z nich dostalo amnestiu. DAMASK/MOSKVA 12. decembra (WebNoviny.sk) – Sýrska armáda v pondelok oznámila, že kontroluje už 98 percent východnej časti mesta Aleppo. Zostáva jej dostať pod kontrolu už len malú enklávu preplnenú povstalcami a civilistami.

Armáda informovala, že ovládla štvrť Fardús, jednu z najväčších vo východnej časti Aleppa, ktorú kontrolovali povstalci od roku 2012. Sýrska armáda predtým uviedla, že vojaci získali v noci na pondelok plnú kontrolu aj nad juhovýchodnou štvrťou Šajch Saíd a postupujú do ďalších.

Podľa ruského Centra pre zmierenie znepriatelených strán v Sýrii kontroluje sýrska armáda už vyše 95 percent územia Aleppa. Centrum ďalej uviedlo, že jeho personál evakuoval dosiaľ z východnej časti mesta viac ako 100.000 civilistov vrátane 40.000 detí.

Celkovo 2215 militantov zložilo zbrane a v súlade s rozhodnutím sýrskeho prezidenta Bašára Asada 2137 z nich dostalo amnestiu.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

12. decembra 2016