Sýrčanka s deťmi získala azyl, umiestnia ju pri Bratislave

Z Grécka k nám prídu ďalšie tri matky s deťmi pôvodom zo Sýrie.

BRATISLAVA 16. septembra (WebNoviny.sk) – Sýrčanka s dvoma dcérami, jedenásť a šesťročnou, ktorá je v záchytnom tábore v Humennom, už získala azyl. Agentúre SITA to potvrdila Michaela Paulenová z tlačového odboru rezortu vnútra.

V najbližších dňoch sa budú presúvať do nového bydliska v okolí Bratislavy, kde sa začne integračný proces, dodala. Rodina prišla na Slovensko v auguste z tábora v Grécku v rámci relokácie. Minulý rok sa totiž Slovensko zaviazalo, že okrem presídlenia, v rámci ktorého sme prijali 25 kresťanských rodín asýrskych kresťanov z Iraku, budeme robiť aj relokácie. V rámci nich máme prijať 100 ľudí – 40 z Grécka a 60 z Talianska.

Momentálne sa pripravujú na relokáciu z Grécka ďalšie tri matky s deťmi pôvodom zo Sýrie. S utečencami v Grécku pracuje mediačná skupina. Vytypované osoby na relokáciu oboznamuje so spôsobom života na Slovensku, aby v prípade ich príchodu do našej krajiny boli pripravení na život v našej krajne. Mediačná skupina pracuje iba s utečencami, ktorých Slovensko odsúhlasilo, vysvetlila Paulenová.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

16. septembra 2016