Svitko si na Rely Dakar udržal ôsme miesto, na čele motocyklistov je Sunderland

10.1.2022 (Webnoviny.sk) – Po ôsmej etape na púštnej Rely Dakar v Saudskej Arábii sa menilo poradie ne čele súťaže motocyklistov. Slovenský zástupca Štefan Svitko podľa neoficiálnych výsledkov prišiel do cieľa jedenásty a celkovo si udržal ôsme miesto. Na čele je späť Sam Sunderland, ktorý túži po druhom celkovom triumfe na Dakare. V roku 2017 sa stal vôbec prvým Britom, ktorý sa tešil z víťazstva na tradičnom novoročnom púštnom dobrodružstve.

Pondelková ôsma etapa z Al Dawadimi do Wadi ad Dawasir merala rekordných 830 km, pretekári absolvovali necelých 400 km meraných úsekov. Etapa sa stala korisťou Brita Sama Sunderlanda, ktorý zvíťazil s náskokom 2:53 min. pred Čiľanom Pablom Quintanillom a vrátil sa späť na prvú priečku priebežnej celkovej klasifikácie pretekov na dvoch kolesách.

Tretí skončil v pondelkovej etape Rakúšan Matthias Walkner, za víťazom zaostal o 4:11 min. Doterajší líder Francúz Adrien Van Beveren skončil deviaty, a keďže nabral vyše 10-minútovú stratu, celkovo klesol na tretie miesto. Druhá priečka patrí Walknerovi s odstupom 3:45 min. na Sunderlanda. Štefan Svitko zo Slovnaft Rally Teamu finišoval jedenásty s odstupom 12:11 min. a celkovo zostal ôsmy s mankom 26:51 min. na Sunderlanda.

Viac k témam: Rely Dakar
Zdroj: Webnoviny.sk – Svitko si na Rely Dakar udržal ôsme miesto, na čele motocyklistov je Sunderland © SITA Všetky práva vyhradené.