Sulíkovci namiesto predčasných volieb chcú vládu bez Smeru

Udržovanie strany Smer-SD pri živote je to posledné, čo Slovensko potrebuje pri podpore ekonomiky i demokracie, tvrdí podpredseda liberálov Ľubomír Galko.BRATISLAVA 8. decembra (WebNoviny.sk) – Strana Sloboda a Solidarita považuje predčasné voľby za absolútne krajnú možnosť vyústenia vnútropolitických konfliktov v štáte. Medializované informácie, že Smer-SD považuje predčasné voľby v roku 2017 za jedno z reálnych riešení výrazného prepadu svojich voličských preferencií, však liberálov neprekvapujú. Uvádza sa to v stanovisku strany, ktoré agentúre SITA poskytla hovorkyňa strany Katarína Svrčeková.

„Udržovanie strany Smer-SD pri živote je to posledné, čo Slovensko potrebuje pri podpore ekonomiky i demokracie. Preto v prípade rozpadu dnešnej vládnej koalície sa budeme do poslednej chvíle snažiť vytvoriť vládu bez Smeru-SD a zabezpečiť politickú stabilitu do riadneho termínu parlamentných volieb,“ uviedol podpredseda SaS Ľubomír Galko.

Odporúčame:

Smer bude mať snem, Čaplovič a Paška vo funkciách končia

Flašíková Beňová sa na Facebooku vyjadrila k snemu Smeru-SD

Smer-SD rapídne klesá, s Mostom-Híd a SNS by nemal väčšinu

Flašíková Beňová a Blaha reagujú na pokles preferencií Smeru

Poslanec je presvedčený, že za ten čas sa dá urobiť výrazný pokrok v očiste verejného života. „Od korupcie a arogancie mocných, vo zvýšení bezpečnosti a právnych istôt občanov, ako aj potrebné zmeny v školstve a zdravotníctve, ktoré dnes pre tradičnú neschopnosť Smeru konať vo verejnom záujme, ale v záujme svojich klientov, majú malú šancu na úspech,“ dodal Galko s tým, že zároveň dúfa, že obdobný pohľad na vládnu krízu majú aj zvyšné koaličné strany.

„Verím, že rovnako, ako my, ani oni nemajú žiadny záujem napomáhať strane Smer v úniku z vládnej zodpovednosti a jeho snahe zachrániť sa cez predčasné voľby,“ uzavrel Galko.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

8. decembra 2016