Sulík na Facebooku popísal dôverné stretnutie s Dankom

Richard Sulík sa s Andrejom Dankom stretol v rakúskom Hainburgu a hovorili o predčasných voľbách.BRATISLAVA 12. decembra (WebNoviny.sk) – Predseda strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richard Sulík dnes v noci na sociálnej sieti popísal, ako prebiehala komunikácia a spoločné stretnutie s predsedom Slovenskej národnej strany (SNS) a zároveň predsedom parlamentu Andrejom Dankom.

Stretnutie trvalo približne 30 minút

V nedeľňajšej diskusnej relácie RTVS O 5 minút 12 sa totiž podľa Sulíka Andrej Danko dopustil hrubej indiskrétnosti, keď začal hovoriť o stretnutí, ktoré malo ostať dôverné. Komunikácia medzi oboma politikmi sa začal ešte v nedeľu 25. septembra, keď boli spolu v relácii na TA3, a už počas diskusie Danko navrhol, že niektoré veci je dobré prebrať na káve. „Po diskusii navrhol Danko, aby sme išli niekedy na večeru, na čo som povedal fajn, nech sa ozve,“ napísal Sulík.

Odporúčame:

Danko sa podľa Sulíka bojí vstupu Kisku do politiky

Podľa Sulíka v stredu 5. októbra mu Danko volal, pričom išlo o prvý jeho telefonát od volieb, a pýtal sa, či SaS má nejaký nový prieskum. „Pri tejto príležitosti sme sa dohodli, že mu cez SMS navrhnem nejaké termíny. Z navrhnutých termínov si vybral 10. november, keď sme sa stretli v jednej reštaurácii v Hainburgu. Stretnutie trvalo približne 30 minút, Hainburg navrhol Danko, lebo veď stretnutie malo byť diskrétne,“ popísal dohodu o stretnutí Sulík.

Sulík schôdzku neinicioval

Na samotnom stretnutí sa Danko podľa Sulíka zaujímal najmä o to, či by liberáli podporili predčasné voľby, na čom mu odpovedal „určite áno“, a to preto, že táto vláda vznikla na základe oklamania veľkého počtu voličov.

„Danko, naopak, hovoril o tom, že by chcel prezidentovi Andrejovi Kiskovi prekaziť možnosť kandidovať do NR SR. Danko totiž tvrdil, že súčet preferencii strán Smer-SD a SNS je vždy okolo 50 percent a posledných 10 rokov sa to tak aj javilo. Ak by ale Andrej Kiska viedol Progresívne Slovensko, ako to už údajne je dohodnuté a zjavne sa to donieslo aj Dankovi do uší, tak zrazu by sa voliči Smeru mohli okrem SNS presúvať aj do Progresívneho Slovenska a Dankov sen o premiérovaní by sa skončil,“ napísal Sulík na sociálnej sieti.

Zároveň zdôraznil, že on Dankovi nevolal, ani nevyvolával, ani stretnutie neinicioval. „Telefonovali sme si a písali SMS krátko po marcových voľbách a ďalší kontakt bol až 5. októbra, keď volal Danko mne. Medzitým nič. Túto skutočnosť Danko prekrútil a niečo podobné som naposledy zažil u Radoslava Procházku,“ napísal.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

12. decembra 2016