Sulík chce byť ministrom financií. Cíti, že bude prínosom

Richard Sulík tvrdí, že pôsobením v Európskom parlamente získal určitý odstup od slovenskej politiky.BRATISLAVA 9. januára (WebNoviny.sk) – Predseda SaS Richard Sulík sa chce stať po voľbách ministrom financií.

„Ak bude SaS vo vláde, moja osobná ambícia je byť ministrom, podľa možností ministrom financií. Vnímam to ako môj prínos pre slovenskú politiku a rozpočet. Toto urobím napriek tomu, že je to viac roboty a menej peňazí,“ povedal v rozhovore pre agentúru SITA.

Keď však nebude môcť byť vo vláde, radšej zostane v Bruseli. „Mne sa to tam pozdáva, aj odtiaľ viem byť prínosom pre slovenskú politiku a viem viesť SaS. A nemyslím si, že by na tom bolo niečo zlé,“ uviedol.

Sulík tvrdí, že pôsobením v Európskom parlamente získal určitý odstup od slovenskej politiky. „Vonkajší reálny svet vôbec nevníma tak detailne, čo sa deje v parlamente. Poslanci si myslia, že tam naozaj hýbu svetom a že sú stredobodom pozornosti. A nie je to tak. Už pár krokov od parlamentu si ten život ide vlastným krokom. A nie je fixovaný na parlament. A to hodnotím aj pozitívne. Získal som odstup, že to netreba tak prežívať,“ povedal.

Sulík priznáva, že v Bruseli nepresadí vôbec nič. „Ale dá sa celkom účinne upozorňovať na problémy a pomôcť riešeniu situácie,“ dodal.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

9. januára 2016