Súhrn: Letná olympiáda Rio de Janeiro (OH 2016) – 9. deň

Zlatá rozlúčka Michaeala Phelpsa, pád a obhajoba zlata Mo Faraha, senzačná víťazka tenisového turnaja, triumf Thompsonovej na stovke, údajné zneuctenie ruských vlajok, vyzutá tretra a plač Dirovej – aj to priniesla sobota na olympiáde v Riu de Janeiro.RIO DE JANEIRO 13. august (WebNoviny.sk) – Letná olympiáda v Riu de Janeiro pokračuje ďalším dňom. V sobotu boli akcii aj dve slovenské reprezentantky – Dana Velďáková a Iveta Putalová

Dana Velďáková nepostúpila z kvalifikácie do finále súťaže trojskokaniek. Skúsená reprezentantka predviedla 13,98 m, čo bolo málo na postupovú dvanástku a v kvalifikačnej B-skupine spomedzi 19 účastníčok skončila deviata. Z A-skupiny dosiahlo lepší výkon ako slovenská zástupkyňa ďalších osem trojskokaniek, čiže celkovo skončila sedemnásta. Na postup bolo potrebných 14,08 m.

„Som sklamaná, že mi to nevyšlo. Cítila som sa dobre, aj rozcvička bola fantastická. Začala sa však súťaž a ja som tak znervóznela, že sa mi pri behu klepali nohy – nebola som to ja. Mrzí ma to, chcela som byť vo finále a skočiť za 14 metrov. Aj som cítila, že by to takto mohlo byť. Chcela som urobiť radosť všetkým ostatným, sebe, aj trénerovi. Chyby som robila bežecky, po technickej stránke to nebolo zlé,“ uviedla Dana Vedáková v mixzóne po kvalifikácii trojskoku žien.

Odporúčame:

Otvárací ceremoniál

Súhrn: Letná olympiáda Rio de Janeiro (OH 2016) – 2. deň

Súhrn: Letná olympiáda Rio de Janeiro (OH 2016) – 3. deň

Súhrn: Letná olympiáda Rio de Janeiro (OH 2016) – 4. deň

Súhrn: Letná olympiáda Rio de Janeiro (OH 2016) – 5. deň

Súhrn: Letná olympiáda Rio de Janeiro (OH 2016) – 6. deň

Súhrn: Letná olympiáda Rio de Janeiro (OH 2016) – 7. deň

Súhrn: Letná olympiáda Rio de Janeiro (OH 2016) – 8. deň

Iveta Putalová na 400 m zabehla svoje tohtoročné maximum 52,82, ale tento čas postupový nebol. V druhom rozbehu stačil iba na šieste miesto. V súčte všetkých ôsmich rozbehov v 57-člennej konkurencii obsadila 41. priečku.

„Bolo to zatiaľ to najlepšie, čo som tento rok zabehla, aj pocitovo to bolo dobré. Je tam drobné sklamanie, že to nebolo ešte lepšie. Človek by so sebou nemal byť nikdy spokojný. Predsa len, mám dôvod na sklamanie, veď oproti svetovej aj európskej špičke som zase zaostala. V závere som ešte mala relatívne dosť síl a snažila sa doťahovať súperky. Škoda, že sa mi nepodarilo predbehnúť štvrtú, prípadne dosiahnuť trochu lepší čas,“ uviedla Iveta Putalová v mixzóne po svojom olympijskom vystúpení v Riu de Janeiro.

Sobota na olympiáde (minúte po minúte):– pozn. časy sú v SELČ – v Riu je o päť hodín menej

Obrazom: Letná olympiáda Rio de Janeiro – 9. deň

07:30Olympijský rekord a 23. zlato, Michale Phelps štýlovo ukončil kariéru.

07:23Na strednej ju vyhodili z tímu, teraz má zlato z olympiády.

07:00Najdlhšiu plaveckú trať ovládol Talian Paltrinieri, najkratšiu Dánka Blumová

06:50Futbalová reprezentácia Brazílie je o krok bližšie k vytúženému finále na domáce olympiáde. „Kanárici“ si v sobotňajšom štvrťfinále olympijského turnaja mužov poradili v Sao Paule s výberom Kolumbie 2:0.

Triumf Brazílčanov režírovala ofenzívna hviezda španielskeho veľkoklubu FC Barcelona Neymar, ktorý v 12. min otvoril skóre duelu presným zásahom z priameho kopu a v 83. min prihral Luanovi na druhý gól. Semifinálovým súperom Brazílie bude trochu prekvapujúco tím Hondurasu, ktorý vyradil Kórejskú republiku (1:0).

Druhú semifinálovú dvojicu tvoria Nemecko a Nigéria. Nemci si vo štvrťfinále poradili s hráčmi Portugalska 4:0 a Nigérijčania zdolali Dánov 2:0.

06:40Britský bežec Mo Farah napriek pádu obhájil zlato na 10 000 m

06:30Tenistka Mónica Puigová senzačne vyhrala olympijský tenisový turnaj a získala úplne prvé zlato pre Portoriko

06:20Pre doping mal dištanc, v Riu sa teší z olympijského zlata

00:24 – Medzinárodný olympijský výbor vyjadril svoje sklamanie zo znevažujúcich výrokov americkej futbalovej brankárky Hope Solovej. „Sme rozčarovaní. Ľudia však majú právo vyhlasovať podobné veci. Nebudeme im ho brať, kým sa to pohybuje v určitých mantineloch,“ skonštatoval hovorca MOV Mark Adams.

00:14Americká tenistka Venus Williamsová postupom do nedeľňajšieho finále miešanej štvorhry po boku Rajeeva Rama vyrovnala olympijský rekord v tomto športovom odvetví.

23:27Trojičky Leila, Lily a Liina Luikové budú azda najväčšou kuriozitou maratónu žien na olympiáde.

23:10Sobotňajší tréning diaľkových plavcov v lokalite Fort Copacabana zrušili. Štartovacia plošina sa totiž pod vplyvom nepriaznivého počasia rozpadla na tri kusy a potopila sa. Informáciu potvrdil hovorca podujatia Mario Andrada. V pondelok sú na programe preteky žien na 10 km, v utorok o 13.00 h SELČ príde na rad súťaž mužov na rovnakej vzdialenosti aj za účasti slovenského reprezentanta Richarda Nagya.

22:37Djokovičov kat stopol aj Rafaela Nadala, zahrá si o olympijské zlato. V semifinále vypadol aj Japonec Kei Nišikori.

22:37V stíhacích pretekoch dráhových cyklistiek žien zlato pre V. Britániu.

22:21Bezpečnostná služba požiadala iránsku fanúšičku Dariu Safajovú, aby počas sobotňajšieho zápasu volejbalového turnaja žien odložila transparent s heslom: „Povoľte iránskym ženám vstup na štadióny.“ Mala aj tričko s rovnakým nápisom.

Olympijské pravidlá zakazujú prezentovať politické názory. Pre ženy v Iráne je vstup na drvivú väčšinu mužských športov v predmetnej krajine tabu. Safajová žije v Belgicku a je zakladateľkou aj riaditeľkou protidiskriminačnej organizácie, ktorej názov a agendu teraz propagovala. Iránky zvíťazili nad Egypťankami 3:0.

21:39Barbora Strýcová a Lucie Šafářová sa presadili v sobotňajšom českom derby o bronz v tenisovej štvorhre žien. Zvíťazili nad Andreou Hlaváčkovou a Luciou Hradeckou nasadenými ako šiestymi 7:5, 6:1. V úvodnom sete predviedli obrat z 3:5 aj cez dva setbaly za sebou na príjme v desiatom geme.

21:32Súťaž mužov v skokoch na trampolíne vyhral Bielorus Vladislav Gončarov. Striebro a bronz putujú do Číny – druhý skončil Tung Tung a tretí Lej Kao.

21:17Dvadsaťjedenročný taliansky debutant Gabriele Rossetti získal zlatú medailu v skeete mužov.

20:59Diaľkárka Daria Klišinová mala byť jedinou zástupkyňou ruskej atletiky na olympiáde v Riu, momentálne ani to neplatí. Medzinárodná asociácia atletických federácií (IAAF), ktorá plošne odstavila Rusov pre štátom podporovaný a krytý doping, pôvodne zobrala Klišinovú na milosť pre jej dlhodobý pobyt a testovanie v zahraničí, ale hovorca Yannis Nikolaou teraz pre The Associated Press povedal, že zmenili rozhodnutie na základe nových informácií. Neuviedol podrobnosti. Klišinová sa okamžite odvolala u Športového arbitrážneho súdu (CAS), výsledok skráteného konania očakávajú do pondelka vrátane. Súťaž diaľkárok sa začne v utorok.

20:25 – Olympijský velodróm možno nebude definitívne hotový skôr, než sa skončia súťaže dráhových cyklistov. Tie trvajú od štvrtka a program sa uzavrie v utorok.

V sobotu medzi dopoludňajším a večerným blokom boli v takmer prázdnom stánku čaty robotníkov – búšili, brúsili, rezali a vŕtali vo viacerých sekciách. Zdalo sa, že poisťujú bezpečnosť sedadiel a zábradlí.

Stavba za 56 miliónov USD viazla v prípravnom období do takej miery, že organizátori napokon museli zrušiť plánovanú súťažnú generálku. Tento týždeň ešte boli na dlážke piliny, niektoré toalety nesplachovali a v určitých častiach chýbali lampy.

20:10Tureckú novinárku Canan Kayovú z agentúry Dogan napadli. V piatok okolo 9.00 h miestneho času na ňu zaútočili traja muži v lokalite Lapa neďaleko olympijského hlavného tlačového centra. Jeden z nich ju udrel do tváre a spoločne zrazili obeť na zem.

„Kričala som a naokolo boli ľudia, ale nik sa ma nezastal. Robila som na moju obranu, čo som mohla, a oni napokon utiekli – zrejme pre ten obrovský krik, ktorým som na situáciu upozorňovala. Nič mi neukradli. Veľmi ma však sklamalo, že keď som roztrasená a plačúca hľadala pomoc, asi 150 metrov od miesta ataku boli dobrovoľníci v službách organizátorov, žiadny však pre mňa nič nepodnikol. Nepovedali mi, na koho sa obrátiť, kam ísť. Cítila som sa ešte horšie,“ citovala obeť spravodajská služba AIPS.

19:55 – Voda v bazénoch Centra vodných športov Marie Lenkovej je už päť dní zelená namiesto pôvodnej modrej a k tomu kalná, ujala sa prezývka bažina.

Organizátori prostredníctvom hovorcu Maria Andradu skonštatovali, že k nečakanej zmene viedla kombinácia rias, nedostatočnej údržby, tepla a vyššieho počtu užívateľov, než predpokladali. Skonštatovali, že kvalita neohrozuje bezpečnosť aktérov, hoci niektorí sa sťažovali na podráždenie očí. Andrada predznamenal radikálne opatrenia na nápravu, jedným z nich je výmena vody, s ktorou začnú v sobotu večer miestneho času.

19:44Spojené štáty americké sa blížia k historickej méte 1000 zlatých medailí pre túto krajinu na olympijských hrách, podľa oficiálne uznávaných štatistík ešte potrebujú v Riu de Janeiro dve prvenstvá. Národný olympijský výbor (USOC), ktorého počty sú napospol akceptované, hoci nie bez výhrad, hlásil na prahu aktuálnych OH v Brazílii 977 zlatých, výprava USA k nim zatiaľ pridala 21 najcennejších kovov.

Agentúra The Associated Press odhadla, že štvorciferné číslo sa môže zrodiť už v sobotu. Dodala, že druhý niekdajší Sovietsky zväz uzavrel svoju bilanciu na hodnote 473. Čína sa terajším tempom nedostane na tisícku pred rokom 2100 a Nemecko vraj sotva pred rokom 2204.

19:21Tenistka Petra Kvitová získala pre Českú republiku štvrtú medailu – v zápase o tretie miesto zdolala Madison Keysovou 7:5, 2:6, 6:2.

19:21Poľský vzpierač Adam Zieliňski mal v sobotu súťažiť v hmotnostnej kategórii do 94 kg, po pozitívnom náleze pri antidopingovej kontrole už je však doma.

Momentálne 27-ročný olympijský šampión z Londýna 2012 (vtedy do 85 kg) vyhlásil, že nemá potuchy, ako sa zakázaný steroid nandrolón mohol dostať do jeho organizmu. Odhadol, že sa mohol omylom vyskytnúť v doplnkovej výžive, a obvinil národný zväz (PZPC) z dodávania nekvalitných produktov.

Zieliňského mladší brat Tomasz tiež odcestoval z Južnej Ameriky do Poľska po pozitívnom nandrolónovom náleze.

18:56Slabší štart a vypustený záver, hviezdy Usain Bolt začal v Riu časom 10,07. Stačil aj pokukovať po súperoch.

18:45Britský tenista Andy Murray nasadený ako druhý sa stal prvým semifinalistom dvojhry mužov.

Obhajca londýnskeho zlata spred štyroch rokov Murray zvíťazil v úvodnom sobotňajšom semifinále nad japonskou štvorkou podujatia Kei Nišikorim s prehľadom 6:1, 6:4. Čerstvo už dvojnásobný hrdina Wimbledonu si doprial tretí mečbal bravúrnym bekhendovým obhodením popri čiare a súper potom pokazil bekhendový return.

Dvadsaťdeväťročný rodák zo škótskeho Dunblane Murray bude v nedeľu čeliť úspešnému z duelu Juan Martín Del Potro (Arg.) – Rafael Nadal (Šp.-3).

18:32Nemecký reprezentant Christian Reitz sa dočkal zlata v rýchlopalnej pištoli – vyrovnal aj olympijský rekord.

18:17Bosá Eteneš Dirová si vyplakala postup do olympijského finále.

18:01Christoph Harting posledným pokusom vyfúkol zlato Piotrovi Malachowskému.

17:54Zneuctili naše vlajky, soptia na olympiáde Rusi.

17:38Americké dráhové cyklistky v sobotu len chvíľu boli svetovými rekordérkami v stíhačke tímov, na olympijských hrách v Riu de Janeiro si to budú môcť vyriešiť s Britkami o 21.53 h SELČ v priamom súboji o zlato.

Tím USA zastavil v semifinále proti Austrálčankám časomer na hodnote 4:12,282 min, Britky proti Kanaďankám kontrovali časom 4:12,152. Britky obhajujú zlato z Londýna 2012, kde vo finále triumfovali práve nad Američankami, tie sa čerstvejšie presadili na marcových majstrovstvách sveta.

17:30Zlato v skife žien získala Kimberley Brennanová z Austrálie, v pretekoch osemveslíc s kormidelníkom triumfovali reprezentantky USA.

17:20Iveta Putalová na olympiáde zabehla svoje tohtoročné maximum.

16:45Ondřej Synek získal pre Českú republiku bronzovú medailu v skife mužov. Zo zlata sa tešil Mahé Drysdale z Nového Zélandu a striebro putuje do Chorvátska zásluhou Damira Martina. V súboji osemveslíc s kormidelníkom boli najrýchlejší Briti pred Nemcami a Holanďanmi.

16:13Dana Velďáková nepostúpila z kvalifikácie do finále súťaže trojskokaniek. Skúsená reprezentantka predviedla 13,98 m, čo bolo málo na postupovú dvanástku a v kvalifikačnej B-skupine spomedzi 19 účastníčok skončila deviata. Z A-skupiny dosiahlo lepší výkon ako slovenská zástupkyňa ďalších osem trojskokaniek, čiže celkovo skončila sedemnásta. Na postup bolo potrebných 14,08 m.

15:51Nová svetová rekordérka prezradila, čo je jej dopingom.

15:27Bradley Wiggins sa postaral o poriadny zápis do histórie olympiád.

15:15Džudistický Michael Jordan aj v Riu potvrdil pozíciu dlhodobej jednotky v tomto odvetví.

14:56Zlato z olympiády v Sydney vydražil, v Riu získal ďalšie a stal sa najstarším zlatým olympijským medailistom v individuálnej disciplíne.

14:24Tri plavkyne – Britka Francesca Halsallová, Dánka Jeanette Ottesenová a Bieloruska Alexandra Gerasimeňová – takmer zmeškali piatkové semifinále krauliarskej päťdesiatky.

Dôvodom bol chaos v doprave. Trio semifinalistiek dve hodiny pred začiatkom pretekov nastúpilo do autobusu v olympijskej dedine v domnení, že ich má odviezť na plavecký štadión. Namiesto toho vozidlo smerovalo na olympijský štadión – dejisko atletických súťaží. Šofér nevyslyšal prosby a protesty plavkýň. „Vzdala som to a užila si obhliadku olympijského štadióna. Potom nasledovala 40-minútová cesta nazad do dediny a na štadión, kde sme sa rozcvičili. Môj adrenalín bol na maxime,“ povedala pre britskú BBC Halsallová.

Organizátorov plaveckých súťaží o probléme informovali a tí zareagovali promptne – presunuli odovzdávanie medailí, aby meškajúcim poskytli čas navyše. Halsallová a Gerasimeňová napokon prenikli do sobotňajšieho finále, Ottesenová nie. „Žiaľ, dnes museli pre mňa celú olympiádu prerušiť,“ uviedla Halsallová a s úsmevom doplnila: „Ak zajtra nastúpim do správneho autobusu, všetko bude v poriadku.“

14:05Holandských fanúšikov po zlatej jazde dvojskifu ľahkých váh Ilse Paulisová, Maaike Headová neodradili ani informácie o znečistenej vode a naskákali do olympijského kanála. S veslárkami chceli osláviť hneď ich triumf. V šestici fanúšikov boli aj partneri oboch Holanďaniek. „Je to holandská tradícia. Ilsin priateľ to urobil už niekoľkokrát, pre môjho to bola premiéra,“ uviedla Headová.

Fanúšikovia sa so zlatými medailistkami vystískali, vymenili si niekoľko objatí a potom plávali späť na breh. Voda v olympijskom kanáli nie je práve najčistejšia, vedci v nej objavili stopy po mnohých nebezpečných baktériách. „Nikto nechce tráviť v tejto vode príliš veľa času, ale museli sme to urobiť. S prípadnými následkami sa vyrovnám,“ uviedol Paulisovej partner Dominic Meyrick-Kole. Bývalý veslár mal pri plávaní na sebe okrem plaviek aj kravatu.

14:00 – Vitajte pri textovom online prenose (minúta po minúte) zo sobotňajšieho diana na olympiáde v Riu de Janeiro.

Program a výsledky Hier XXXI. olympiády – SOBOTA 13. AUGUST
* výsledky postupne dopĺňame po odohratí zápasov a skončení disciplín

ATLETIKA – ŽENY
100 m (+0,5 m/s):
1. Elaine Thompsonová (Jam.) 10,71 s, 2. Tori Bowieová (USA) 10,83, 3. Shelly-Ann Fraserová-Pryceová (Jam.) 10,86, 4. Marie-Josee Ta Louová (Pobr. Slon.) 10,86, 5.Dafne Schippersová (Hol.) 10,90, 6. Michelle-Lee Ahyeová (Trin. a Tob.) 10,92, 7. English Gardnerová (USA) 10,94, 8. Christania Wiliamsová (Jam.) 11,80

Sedemboj:
1. Nafissatou Thiamová (Belg.) 6810 bodov, 2. Jessica Ennisová-Hillová (V. Brit.) 6775, 3. Brianne Thiesenová Eatonová (Kan.) 6653, 4. Laura Ikauniece-Admidinová (Litva) 6617, 5. Carolin Schäferová (Nem.) 6540, 6. Katarina Johnsonová-Thompsonová (V. Brit.) 6523, 7. Yorgelis Rodríguezová (Kuba) 6481, 8.Györgyi Zsivoczká-Farkasová (Maď.) 6442.

ATLETIKA – MUŽI
10 000 m:
1. Mohamed Farah (V. Brit.) 27:05,17 min, 2. Paul Kipngetich Tanui (Keňa) 27:05,64, 3. Tamirat Tola 27:06,26, 4. Yigrem Demelash (obaja Et.) 27:06,27, 5. Galen Rupp (USA) 27:08,92, 6. Joshua Kiprui Cheptegei (Ugan.) 27:10,06, 7. Bedan Karoki Muchiri (Keňa) 27:22,93, 8. Zersenay Tadese (Erit.) 27:23,86

Diaľka:
1. Jeff Henderson (USA) 838 cm, 2. Luvo Manyonga (JAR) 837, 3. Greg Rutherford (V. Brit.) 829, 4. Jarrion Lawson (USA) 825, 5. Wang Ťia-nan (Čína) 817, 6. Emiliano Lasa (Urug.) 810, 7. Henry Frayne (Aus.) 806, 8. Kafetien Gomis (Fr.) 806

Disk:
1. Christoph Harting (Nem.) 68,37 m, 2. Piotr Malachowski (Poľ.) 67,55, 3. Daniel Jasinski (Nem.) 67,05, 4. Martin Kupper (Est.) 66,58, 5. Gerd Kanter (Est.) 65,10, 6. Lukas Weisshaidinger (Rak.) 64,95, 7. Zoltán Kövágó (Maď.) 64,50, 8. Apostolos Parellis (Cypr.) 63,72

BEDMINTON
zápasy v skupinách: muži, ženy – dvojhry, štvorhry, miešaná štvorhra (13.00, 20.30 a 0.30 h už v nedeľu ráno)

BASKETBAL – ŽENY
A-skupina:
Turecko – Brazília 79:76 po dvojnásobnom predĺžení (8:15, 12:21, 21:11, 19:13 – 10:10, 9:6)
Austrália – Bielorusko 74:66 (22:25, 14:14, 16:20, 22:7)
Japonsko – Francúzsko 79:71 (17:19, 23:13, 23:22, 16:17)

Konečná tabuľka:
1. Austrália 5 5 0 400:345 10 – postup do štvrťfinále
2. Japonsko 5 3 2 386:378 8 – postup do štvrťfinále
3. Francúzsko 5 3 2 344:343 8 – postup do štvrťfinále
4. Turecko 5 3 2 324:325 8 – postup do štvrťfinále
——————————————–
5. Bielorusko 5 1 4 347:361 6
6. Brazília 5 0 5 335:384 5

BASKETBAL – MUŽI
B-skupina:
Argentína – Brazília 111:107 po dvojnásobnom predĺžení (28:19, 16:33, 23:20, 18:13 – 10:10, 16:12)
Španielsko – Litva 109:59 (26:11, 22:18, 36:16, 25:14)
Chorvátsko – Nigéria 76:90 (28:21, 11:22, 17:27, 20:20)

Tabuľka:
1. Litva 4 3 1 311:338 7 – istý postup do štvrťfinále
2. Argentína 4 3 1 368:336 7 – istý postup do štvrťfinále
4. Chorvátsko 4 2 2 310:326 6
3. Španielsko 4 2 2 340:284 6
4. Brazília 4 1 3 325:338 5
6. Nigéria 4 1 3 323:355 5

BOX – MUŽI
semifinále do 91 kg (zdolaný získal bronz):
Jevgenij Tiščenko (Rus.) – Rustam Tulaganov (Uzb.) 3:0
Vassilij Levit (Kaz.) – Erislandy Savon (Kuba) 3:0

DRÁHOVÁ CYKLISTIKA – ŽENY
stíhacie preteky družstiev:

Finále:
Veľká Británia (Katie Archibaldová, Laura Trottová, Elinor Barkerová, Joanna Rowsellová-Shandová) 4:10,236 /svetový rekord/ – USA (Sarah Hammerová, Kelly Catlinová, Chloe Dygertová, Jennifer Valentová) 4:12,454

O 3. miesto:
Kanada 4:14,627 – Nový Zéland 4:18,459

O 5. miesto:
Austrália 4:21,232 – Taliansko 4:28,368
Konečné poradie: 1. Veľká Británia, 2. USA, 3. Kanada, 4. Nový Zéland, 5. Austrália, 6. Taliansko, 7. Čína

keirin: – konečné poradie
1. Elis Ligtleeová (Hol.), 2. Rebecca Jamesová (V. Brit.), 3. Anna Mearesová (Aus.), 4. Anastasia Vojnovová (Rus.), 5. Ľubov Basovová (Ukr.), 6. Kristina Vogelová (Nem.), 7. Lee Wai Sze (Hongkong), 8. Lee Hje-jin (Kór. rep.)

FUTBAL – MUŽI
Štvrťfinále:

BRASÍLIA
Portugalsko – Nemecko 0:4 (0:1)
Góly: 45.+ Gnabry, 57. Ginter, 75. Selke, 87. Max

SALVADOR
Nigéria – Dánsko 2:0 (1:0)
Góly: 16. Obi Mikel, 59. Umar

BELO HORIZONTE
Kórejská republika – Honduras 0:1 (0:0)
Gól: 59. A. Elis

SAO PAULO
Brazília – Kolumbia 2:0 (1:0)
Góly: 12. Neymar, 83. Luan

GOLF
súťaž mužov – 3. kolo (12.30)

HÁDZANÁ – MUŽI
A-skupina:
Chorvátsko – Francúzsko 29:28 (14:12)
Dánsko – Katar 26:25 (14:14)
Argentína – Tunisko 23:21 (14:10)

Tabuľka:
1. Francúzsko 4 3 0 1 119:96 6
2. Dánsko 4 3 0 1 106:94 6
3. Chorvátsko 4 3 0 1 106:108 6
4. Katar 4 1 1 2 100:109 3
5. Argentína 4 1 0 3 92:104 2
6. Tunisko 4 0 1 3 92:104 1

B-skupina:
Slovinsko – Nemecko 25:28 (12:11)
Egypt – Brazília 27:27 (15:13)
Švédsko – Poľsko 24:25 (13:12)

Tabuľka:
1. Nemecko 4 3 0 1 122:116 6
2. Slovinsko 4 3 0 1 112:106 6
3. Brazília 4 2 1 1 122:120 5
4. Poľsko 4 2 0 2 119:115 4
5. Egypt 4 1 1 2 104:112 3
6. Švédsko 4 0 0 4 102:112 0

JACHTING
3. a 4. rozjazdy tried 49er mužov a žien, 5. a 6. rozjazdy triedy Nacra17 zmiešaných tímov, 7. a 8. rozjazdy triedy Finn mužov, 9. a 10. rozjazdy tried Laser mužov a Laser Radial žien (13.00 a 13.10)

POZEMNÝ HOKEJ – ŽENY
A-skupina:
Holandsko – Nemecko 2:0 (1:0)
Kórejská republika – Španielsko 2:3 (1:0)
Čína – Nový Zéland 0:3 (0:1)

Konečná tabuľka:
1. Holandsko 5 4 1 0 13:1 13 – postup do štvrťfinále
2. Nový Zéland 5 3 1 1 11:5 10 – postup do štvrťfinále
3. Nemecko 5 2 1 2 6:6 7 – postup do štvrťfinále
4. Španielsko 5 2 0 3 6:12 6 – postup do štvrťfinále
5. Čína 5 1 2 2 3:5 5
6. Kórejská republika 5 0 1 4 3:13 1

B-skupina:
Argentína – India 5:0 (5:0)
Veľká Británia – USA 2:1 (0:0)
Austrália – Japonsko 2:0 (0:0)

Konečná tabuľka:
1. Veľká Británia 5 5 0 0 12:4 15 – postup do štvrťfinále
2. USA 5 4 0 1 14:5 12 – postup do štvrťfinále
3. Austrália 5 3 0 2 11:5 9 – postup do štvrťfinále
4. Argentína 5 2 0 3 12:6 6 – postup do štvrťfinále
5. Japonsko 5 0 1 4 3:16 1
6. India 5 0 1 4 3:19 1

PLÁVANIE – MUŽI
1500 m v. sp.:
1. Gregorio Paltrinieri (Tal.) 14:34,57, 2. Connor Jaeger (USA) 14:39,48, 3. Gabriele Detti (Tal.) 14:40,86, 4. Jordan Wilimovsky (USA) 14:45,03, 5. Mack Horton (Aus.) 14:49,54, 6. Ryan Cochrane (Kan.) 14:49,61, 7. Damien Joly (Fr.) 14:52,73, 8. Henrik Christiansen (Nór.) 15:02,66

4×100 m pol. pret.:
1. USA (Ryan Murphy – znak vo svetovom rekorde 51,85, Cody Miller, Michael Phelps, Nathan Adrian) 3:27,95 – rekord OH, 2. Veľká Británia (Chris Walker-Hebborn, Adam Peaty, James Guy, Duncan Scott) 3:29,24, 3. Austrália (Mitchell Larkin, Jake Packard, David Morgan, Kyle Chalmers) 3:29,93, 4. Rusko 3:31,30, 5. Japonsko 3:31,97, 6. Brazília 3:32,84, 7. Nemecko 3:33,50, Čína – diskvalifik.

PLÁVANIE – ŽENY
50 m v. sp.:
1. Pernille Blumová (Dán.) 24,07, 2. Simone Manuelová (USA) 24,09, 3. Alexandra Gerasimeňová (Biel.) 24,11, 4. Francesca Halsallová (V. Brit.) 24,13, 5. Cate Campbellová (Aus.) 24,15, 6. Ranomi Kromowidjojová (Hol.) 24,19, 7. Bronte Campbellová (Aus.) 24,42, 8. Etiene Medeirosová (Braz.) 24,69

4×100 m pol. pret.:
1. USA (Kathleen Bakerová, Lilly Kingová, Dana Vollmerová, Simone Manuelová) 3:53,13, 2. Austrália (Emily Seebohmová, Taylor McKeownová, Emma McKeonová, Cate Campbellová) 3:55,00, 3. Dánsko (Mie Nielsenová, Rikke Möllerová Pedersenová, Jeanette Ottesenová, Pernille Blumová) 3:55,01, 4. Čína 3:55,18, 5. Kanada 3:55,49, 6. Rusko 3:55,66, 7. Veľká Británia 3:56,96, 8. Taliansko 3:59,50

PLÁŽOVÝ VOLEJBAL
muži, ženy – osemfinále (16.00, 20.00, 0.00, 4.00 h už v nedeľu ráno)

SKOKY DO VODY
semifinále skokov z 3 m dosky žien (21.00)

SKOKY NA TRAMPOLÍNE
MUŽI
1. Vladislav Gončarov (Biel.) 61,745 bodu, 2. Tung Tung 60,535, 3. Lej Kao (obaja Čína) 60,175, 4. Ginga Munetomo (Jap.) 59,535, 5. Dmitrij Ušakov (Rus.) 59,525, 6. Masaki Ito (Jap.) 58,800, 7. Dylan Schmidt (N. Zél.) 57,140, 8. Andrej Judin (Rus.) 6,815

STOLNÝ TENIS – ŽENY
štvrťfinále družstiev:
Čína – KĽDR 3:0
Singapur – Kórejská republika 3:2
Nemecko – Hongkong 3:1
Rakúsko – Japonsko 0:3

STREĽBA – MUŽI
skeet – konečné poradie
1. Gabriele Rossetti (Tal.) 121 /k.o. rozstrel 12/ – semifinále 16, finále 16, 2. Marcus Svensson (Švéd.) 123 – semifinále 16, finále 15, 3. Abdullah Alrashidi (Kuvajt/nezávislý športovec) 123 – semifinále 14+4, o 3. miesto 16, 4. Mikola Milčev (Ukr.) 122 – semifinále 15, o 3. miesto 14, 5. Jesper Hansen (Dán.) 121 /k.o. rozstrel 12/ – semifinále 14+3, 6. Stefan Nilsson (Švéd.) 122 – semifinále 14+3, 7. Eric Delaunay 121 /k.o. rozstrel 11/, 8. Anthony Terras (obaja Fr.) 121 /k.o. rozstrel 3/

rýchlopalná pištoľ 2×30
1. Christian Reitz (Nem.) 34 b. – vyr. fin. olymp. rekord (592 – vyrov. rekord OH), 2. Jean Quiquampoix (Fr.) 30 (586), 3. Li Jüe-chung 27 (584), 4. Čang Fu-šeng (obaja Čína) 21 (590), 5. Leuris Pupo (Kuba) 18 (583), 6. Riccardo Mazzetti (Tal.) 10 (586), 7. Gurpreet Singh (India) 581, 8. Kim Čung-hong (Kór. rep.) 581

ŠERM – ŽENY
šabľa družstiev

Finále: Rusko – Ukrajina 45:30
O 3. miesto: USA – Taliansko 45:30
O 5. miesto: Kórejská republika – Poľsko 45:41
O 7. miesto: Mexiko – Francúzsko 45:38

Semifinále:
Rusko – USA 45:42
Ukrajina – Taliansko 45:42

Štvrťfinále:
Rusko – Mexiko 45:31
USA – Poľsko 45:43
Taliansko – Francúzsko 45:36
Ukrajina – Kórejská republika 45:40

TENIS
Dvojhra mužov – semifinále:
Andy Murray (V. Brit.-2) – Kei Nišikori (Jap.-4) 6:1, 6:4
Juan Martín Del Potro (Arg.) – Rafael Nadal (Šp.-3) 5:7, 6:4, 7:6 (5)

Dvojhra žien – Finále:
Mónica Puigová (Portor.) – Angelique Kerberová (Nem.-2) 6:4, 4:6, 6:1

Dvojhra žien – o 3. miesto:
Petra Kvitová (ČR-11) – Madison Keysová (USA-7) 7:5, 2:6, 6:2

Štvorhra žien – o 3. miesto:
Barbora Strýcová, Lucie Šafářová (ČR) – Andrea Hlaváčková, Lucie Hradecká (ČR-6) 7:5, 6:1

Miešaná štvorhra – semifinále:
Venus Williamsová, Rajeev Ram (USA) – Sania Mirzová, Rohan Bopanna (India-4) 2:6, 6:2, 10:3 (zápasový tajbrejk)
Bethanie Matteková-Sandsová, Jack Sock (USA) – Lucie Hradecká, Radek Štěpánek (ČR) 6:4, 7:6 (3)

VESLOVANIE – MUŽI
skif:
1. Mahé Drysdale (N. Zél.) 6:41,34 min, 2. Damir Martin (Chor.) 6:41,34, 3. Ondřej Synek (ČR) 6:44,10, 4. Hannes Obreno (Belg.) 6:47,42, 5. Stanislav Ščarbačenia (Biel.) 6:48,78, 6. Ángel Fournier Rodriguez (Kuba) 6:55,90

osemveslica s kormidelníkom:
1. Veľká Británia 5:29,63, 2. Nemecko 5:30,96, 3. Holandsko 5:31,59, 4. USA 5:34,23, 5. Poľsko 5:34,62, 6. Nový Zéland 5:36,64

VESLOVANIE – ŽENY
skif: 1. Kimberley Brennanová (Aus.) 7:21,54, 2. Genevra Stonová (USA) 7:22,92, 3. Tuan Ťing-li (Čína) 7:24,13, 4. Emma Twiggová (N. Zél.) 7:24,48, 5. Jeannine Gmelinová (Švaj.) 7:29,69, 6. Magdalena Lobnigová (Rak.) 7:34,86

osemveslica s kormidelníkom:
1. USA 6:01,49, 2. Veľká Británia 6:03,98, 3. Rumunsko 6:04,10, 4. Nový Zéland 6:05,48, 5. Kanada 6:06,04, 6. Holandsko 6:08,37

VODNÉ PÓLO´- ŽENY
A-skupina:
Rusko – Taliansko 5:10 (2:3, 1:2, 1:3, 1:2)
Austrália – Brazília 10:3 (1:1, 4:1, 2:0, 3:1)

Konečná tabuľka:
1. Taliansko 3 3 0 0 27:15 6
2. Austrália 3 2 0 1 31:15 4
3. Rusko 3 1 0 2 23:31 2
4. Brazília 3 0 0 3 13:33 0

B-skupina:
Čína – Španielsko 8:12 (2:3, 4:4, 1:2, 1:3)
Maďarsko – USA 6:11 (2:2, 1:5, 1:1, 2:3)

Tabuľka:
1. USA 3 3 0 0 34:14 6
2. Španielsko 3 2 0 1 27:29 4
3. Maďarsko 3 1 0 2 29:33 2
4. Čína 3 0 0 3 23:37 0

VOLEJBAL – MUŽI
A-skupina:
USA – Francúzsko 3:1 (22, 22, -14, 22)
Kanada – Mexiko 3:0 (20, 13, 22)
Brazília – Taliansko 1:3 (23, -23, -22, -15)

Tabuľka:
1. Taliansko 4 4 0 12:1 12 – istý postup do štvrťfinále
2. Francúzsko 4 2 2 7:6 6
3. Kanada 4 2 2 7:6 6
4. Brazília 4 2 2 7:8 6
5. USA 4 2 2 7:8 6
6. Mexiko 4 0 4 1:12 0

B-skupina:
Irán – Egypt 3:0 (26, 22, 16)
Argentína – Kuba 3:0 (16, 14, 16)
Poľsko – Rusko 2:3 (-18, 16, -18, 22, -13)

Tabuľka:
1. Poľsko 4 3 1 11:5 9 – istý postup do štvrťfinále
2. Argentína 4 3 1 9:4 9 – istý postup do štvrťfinále
3. Rusko 4 3 1 10:6 8 – istý postup do štvrťfinále
4. Irán 4 2 2 8:6 7 – istý postup do štvrťfinále
5. Egypt 4 1 3 3:9 3
6. Kuba 4 0 4 1:12 0

VZPIERANIE – MUŽI
Do 94 kg: 1. Sohrab Moradi (Irán) 403 (182+221), 2. Vadim Streľcov (Biel.) 395 (175+220), 3. Aurimas Didzbalis (Lit.) 392 (177+215), 4. Sarat Sumpradit (Thaj.) 390 (177+213), 5. Ragab Abdalla (Egypt) 387 (174+213), 6. Dmytro Čumak (Ukr.) 387 (174+213), 7. Ali Hashemi (Irán) 383 (173+210), 8. Alexander Bersanov (Biel.) 381 (173+208)

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

14. augusta 2016